رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از چالش‌هایی که شهرهای استان با آن روبرو هستند وجود پنج هزار واحد مسکونی در حریم یا بستر رودخانه هاست. به گزارش میلکان آنلاین،  بازوند در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت:  […]

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از چالش‌هایی که شهرهای استان با آن روبرو هستند وجود پنج هزار واحد مسکونی در حریم یا بستر رودخانه هاست.

به گزارش میلکان آنلاین،  بازوند در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت:  پنج هزار واحد در حاشیه ۱۷۲ کیلومتر رودخانه واقع شده اند و در هنگام بروز سیلاب می توانند خطرآفرین باشند که به یقین باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.

استاندار کرمانشاه در این نشست که مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، کولیوند رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، الویری رئیس شورای عالی استانها نیز حضور داشتند به وجود چالش هایی در مدیریت اداره شهرها اشاره داشت و تأکید کرد: امیدواریم پیامد و خروجی نشست های مشورتی سبب ارائه راهکارهایی جهت اداره کارآمد شهر و حل چالش های مدیریت شهری شود.

بازوند افزود: بومی سازی مطالعات شهری در حوزه آسیب های اجتماعی و با رویکرد رفع مشکلات حاشیه نشینی و سکونت های غیررسمی می تواند راهکاری موثر برای حل بسیاری از مشکلات باشد و انتظار داریم مدیریت شهری بر اساس جغرافیای هر شهر و منطقه و سایر ویژگی های مورد نظر نسبت به تدوین سند و راهبرد اقدام و در اجرای آن کوشا و اهتمام داشته باشند.

نماینده عالی دولت در کرمانشاه مشارکت مردم را در مدیریت و اداره امور شهری لازم و ضروری دانست و گفت: رأی مردم به اعضای شورا رأی به آبادانی و تعالی و پیشرفت شهر است و برای برون رفت از مشکلات موجود همراهی مردم و ایجاد یک مدیریت واحد شهری می تواند موثر و اثرگذار باشد.

استاندار کرمانشاه در ادامه به ضرورت اصلاح و بازنگری قوانین و فرآیندهای موجود اشاره کرد و یادآور شد: در نظام مدیریت شهری اختیار کامل با شهرداری و شورا نیست و بعضاً مشاهده می شود در حوزه میراث فرهنگی، حوزه مسکن و سایر بخش ها تمرکز زدایی صورت نگرفته و امکان بهبود شرایط به دلیل موانع و تعدد قوانین میسر نیست.

استاندار کرمانشاه نادیده گرفتن قوانین شهرسازی را از دیگر چالش ها عنوان کرد و گفت: هم اکنون شهرها به گونه ای اداره می شوند که هزینه کارهای قانونی بیشتر از غیرقانونی است و به همین دلیل است که شاهد رواج ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم.

وی یادآوری کرد: حفظ سرمایه اجتماعی یکی از وظایفی است که در مدیریت شهری تعریف شده است، از این رو باید به مهندسی اجتماعی شهر توجه بیشتری کنیم.

بازوند در پایان به نقش اعضای شورای اسلامی شهرها در عمران و آبادانی جامعه اشاره و تصریح کرد: یکی از وظایف محوله اعضای شوراها پیگیری این موضوع به عنوان مطالبه جدی مردم است.

 

اخبار مرتبط

نظرات