رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • سه شنبه 21 آبان 1398 - 15:07
  • کد خبر : 8433
  • مشاهده : 349 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان کرمانشاه  در معرض تهدید و تخریب است

‍‍ جلسه هم اندیشی مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با مهندس اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور، مهندس سجادی مجری طرح رودخانه های مرزی و مهندس مرادی فرد معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه برگزار شد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، شهرستان کرمانشاه را بزرگترین شهرستان کشاورزی کشور دانست و گفت: با […]

‍‍ جلسه هم اندیشی مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با مهندس اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور، مهندس سجادی مجری طرح رودخانه های مرزی و مهندس مرادی فرد معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه برگزار شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، شهرستان کرمانشاه را بزرگترین شهرستان کشاورزی کشور دانست و گفت: با بررسی هایی که شده بیش از ۱۸۰هزار هکتار از اراضی در معرض تهدید سوء استفاده، تخریب، و مورد علاقه سرمایه گذاران قراردارد.
نوربخش حاتمی افزود: ۶٫۴ درصد از سهم اراضی کشاورزی کشور در استان کرمانشاه واقع است که در امنیت غذایی کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی به مشکلات حوزه امور اراضی پرداخت و خاطرنشان کرد: حوزه بایگانی امور اراضی و سیستم سنتی که داریم نیازمند به روز رسانی است. تامین خودرو، تجهیزات مورد نیاز امور اراضی، تامین نیرو و جذب نیروهای حجمی و اعتبارات امور اراضی از دیگر کمبودهای این حوزه می باشد.
حاتمی یکی از اقدامات در حوزه امور اراضی را کوتاه سازی زمان رسیدگی به پرونده ها و بررسی ها دانست که با رفع مشکلات و پیگیری‌ مسائل حل و فصل شده از رسوب پرونده ها جلوگیری شده است . در حوزه رفع تداخل اراضی ۲۴۵پلاک تعیین تکلیف شده‌اند .
حسنی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز طی سخنانی به مباحث حوزه آب و خاک اشاره کرد وگفت؛ در حوزه اجرای سیستم های نوین آبیاری ۳۲هزار هکتار زمین آماده بهره برداری داریم که با تخصیص آب به بهره برداری خواهند رسید .
حسنی گفت: در اجرای طرح های آب و خاک از پیشرفت ۹۰ درصدی برخورداریم .
مهندس سجادی نماینده وزیر و مجری طرح رودخانه مرزی کشور با اشاره به تخصیص های صورت گرفته به طرح های مناطق گرمسیری گفت: با پیگیری هایی که شده در حوزه طرحهای گرمسیری ۹۰ درصد منابع مشخص وتخصیص صورت خواهد گرفت .
‍ مرادی فرد معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمانشاه نیز طی سخنانی به مشکلات اجتماعی در حوزه کلانشهرها اشاره داشت و گفت: حاشیه نشینی یکی از چالش هایی است که امروزه با آن مواجه هستیم .
وی دلیل بوجود آمدن حاشیه نشینی در اطراف شهرها را مهاجرت از روستاها دانست و افزود: بایستی در روستاها با درآمدزایی و اشتغال از مهاجرت روستائیان جلوگیری نماییم .
وی بخش کشاورزی را یکی از بخش های مهم در ایجاد اشتغال روستاها معرفی نمود و خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی سیاست جلوگیری از مهاجرت در روستاها مورد توجه قرار گرفته است.
مهندس حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در خصوص جلوگیری از مهاجرت روستائیان گفت؛ اشتغال زایی و افزایش درآمد کشاورزان سیاست ما بوده و در حال حاضر با استفاده از پتانسیل های نسبی استان مزیتهای نسبی همچون زعفران، نخود و سایر فعالیتها را توسعه می دهیم .
مهندس اورنگی؛ رئیس سازمان امور اراضی کشور، حفظ تولیدات و حمایت از تولید کنندگان را یکی از وظایف و اقدامات در حوزه امور اراضی برشمرد و گفت: تخصیص اعتبارات و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در حمایت از روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنها اقدامی مهم بود. این مسیر مهم یکی از عنایت ها و ابتکارات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به حساب می آید که بسیار نیز موثر واقع شد و در این راستا سازمان امور اراضی بیشترین حمایت را از تولید کنندگان واقعی نمود .
وی تصریح کرد: زمانی که حرف زمین خواری می شود اراضی ملی و دولتی مورد تجاوز قرار می گیرد . در حفظ اراضی زراعی و باغی جدیت داریم زیرا در جبهه تولید، وظیفه حفظ تولیدات با رویکرد حفظ اراضی برای ما حائز اهمیت است .
رئیس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان ساخت: دشمن در نظام اجتماعی بین مردم و دولت و سوداگران در حوزه زمین و تغییر کاربری دخالت هایی اعمال می کند ،اما ما مسیر تعریف شده را به جوسازی های صورت گرفته نمی فروشیم . ما تولیدکننده واقعی را حمایت می کنیم و در امور تغییر کاربری آنها بر اساس قانون، تسهیل و تسریع خواهیم داشت .
وی سپس به حوزه اسناد مشاعی اشاره داشت و مطالبی را در این حوزه و صدور اسناد کشاورزی بیان کرد و گفت: بخشنامه ها و دستورالعمل هایی که نیاز به اصلاح داشته باشند قطعا رفع می نمائیم .

اخبار مرتبط

نظرات