رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • سه شنبه 21 آبان 1398 - 14:58
  • کد خبر : 8426
  • مشاهده : 475 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : موفقیت در طرح حذف مخازن زباله  نیازمند مشارکت مردم است

فرماندار کرمانشاه یکی از معضلات مهم سطح شهر کرمانشاه را جمع آوری زباله و گرفتاری‌های حاشیه‌ای آن دانست و گفت: برخی افراد با ریختن محتویات داخل مخازن به سطح خیابان و اطراف مخزن باعث خراب شدن چهره شهر و آلودگی‌های محیطی شده‌اند. فضل الله رنجبر در گفتگو با خبرنگار میلکان بیان داشت: عده‌ای با تشکیل […]

فرماندار کرمانشاه یکی از معضلات مهم سطح شهر کرمانشاه را جمع آوری زباله و گرفتاری‌های حاشیه‌ای آن دانست و گفت: برخی افراد با ریختن محتویات داخل مخازن به سطح خیابان و اطراف مخزن باعث خراب شدن چهره شهر و آلودگی‌های محیطی شده‌اند.
فضل الله رنجبر در گفتگو با خبرنگار میلکان بیان داشت: عده‌ای با تشکیل باند هایی برای جمع آوری زباله گردها را با کمترین دستمزد به این شکل در جامعه ظاهر می‌کنند و خودشان سودهای کلان به جیب می زنند.
وی تصریح کرد: شیرابه هایی که در فصل تابستان از زیر این مخازن جاری می شود بوی بد و متعفنی ایجاد می کند و محیط اطراف سطلها و فضای شهر را آلوده می‌کند.
فرماندار کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح پایلوت جمع آوری سنتی زباله ها در منطقه ۶ شهرداری کرمانشاه خاطر نشان ساخت: این طرح خوبی است اما به شرط فرهنگ سازی، همکاری و مشارکت مردم. شهروندان به خاطر حفظ سلامت محیط زندگی خود و بچه‌هایشان باید در همان ساعاتی که اعلام می‌شود زباله را بیرون بگذارند و تحویل بدهند و از گذاشتن زباله در محل‌هایی که باعث می‌شود نایلون زباله پاره و کوچه و خیابان را پر کند بپرهیزند. مسئولین جمع آوری زباله نیزباید فعال عمل کنند تا اعتماد مردم را جلب کنند.
وی با بیان اینکه اگر این طرح موفق باشد به دیگر محلات و مناطق شهر تعمیم داده می‌شود گفت: مرحله پیشرفته این طرح تفکیک زباله از مبدا است و باید برای آن هم مشوق هایی همچون معافیت و تخفیفات عوارض، تحویل کیسه زباله و… در نظر گرفته شود.
رنجبر گفت: متأسفانه بخشی از مردم برای جمع آوری زباله هزینه پرداخت نمی کنند در حالی که باید شهروندان مشارکت داشته باشند و بخشی از این هزینه های جمع آوری را پرداخت کنند. شهرداری برای بازیافت زباله هزینه زیادی متحمل می‌شود اما مشارکت خود شهروندان بسیار ضعیف و ناچیز است.
وی به شهروندان کرمانشاهی تاکید کرد: مدیریت کلانشهری مانند کرمانشاه بدون مشارکت و همکاری مردم امکان پذیر نیست و نباید در شرایطی که تنگناهای مالی و مشکلات خاص وجود دارد توقع داشته باشیم کل امورات را شهرداری انجام بدهد. مردم نیز باید با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات