رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

استاندار کرمانشاه گفت: وقف مبنای مناسبی برای توسعه است به گزارش میلکان آنلاین، مدیرکل، معاونین اوقاف و امور خیریه به مناسبت دهه وقف شنبه ۱۱ آبانماه با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و مشاور استاندار در امور روحانیت دیدار کردند. استاندار کرمانشاه در این دیدار، به نقش بسیار پراهمیت وقف در احیای […]

استاندار کرمانشاه گفت: وقف مبنای مناسبی برای توسعه است
به گزارش میلکان آنلاین، مدیرکل، معاونین اوقاف و امور خیریه به مناسبت دهه وقف شنبه ۱۱ آبانماه با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و مشاور استاندار در امور روحانیت دیدار کردند.
استاندار کرمانشاه در این دیدار، به نقش بسیار پراهمیت وقف در احیای اقتصاد و افزایش سرمایه انسانی و فیزیکی با رویکرد افزایش بهره‌وری و کاهش فقر اشاره کرد.
بازوند اظهار داشت: وقف یک اقدام فرهنگی، اجتماعی و ارزشی است و ریشه این حرکت عظیم از صدر اسلام تاکنون استمرار داشته و در یک‌هزار و ۴۰۰ سال به عنوان فرصتی مناسب در راستای کار فرهنگی ادامه داشته است.
وی افزود: وقف مبنای مناسبی برای توسعه پایدار استان است و با رویکرد حذف فقر و محرومیت‌زدایی می‌تواند زمینه مشارکت در اشتغالزایی را ایجاد و در حل چالش‌های فراروی کشور در دوران تحریم‌ها موثر و اثربخش باشد.
استاندار کرمانشاه یادآور شد: اوقاف تعهداتی در خصوص بقعه متبرکه احمد ابن اسحاق که درخواست داریم هر چه سریع‌تر موضوع را پیگیری کنید.
مهرداد سالاری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در این نشست به لزوم فعالیت مستمر و مطلوب اوقاف برای جهش توسعه‌ای و استفاده بهینه از منابع اشاره کرد و گفت: در بازآفرینی شهری به‌عنوان فرآیندی برای نوسازی و خلق فضای جدید با هم‌افزایی و همکاری اوقاف می‌توانیم در تولید مسکن گام مهمی برداریم.
سالاری افزود: اوقاف با مشارکت در ایجاد شغل پایدار و کاهش بیکاری با رویکرد بالارفتن سطح کیفیت زندگی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم کوشا باشد و با دیدگاه‌های توسعه‌ای کاری ماندگار انجام بدهد
حجت الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن تبیین برنامه های دهه وقف، گزارشی از عملکرد این اداره در حوزه های مختلف را ارائه کرد.

اخبار مرتبط

نظرات