رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: در تلاشیم ظرفیت تولید گوشت در استان را بالا ببریم. به گزارش میلکان آنلاین؛ نشست ساماندهی وضعیت کشتارگاه‌های استان با حضور هدایت حاتمی معاون استاندار، حاج محمدی مدیرکل دامپزشکی استان و  محمد زاده رییس نظام دامپزشکی استان برگزار شد و در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه بحث و […]

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: در تلاشیم ظرفیت تولید گوشت در استان را بالا ببریم.

به گزارش میلکان آنلاین؛ نشست ساماندهی وضعیت کشتارگاه‌های استان با حضور هدایت حاتمی معاون استاندار، حاج محمدی مدیرکل دامپزشکی استان و  محمد زاده رییس نظام دامپزشکی استان برگزار شد و در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه بحث و تبادل نظر شد.

حاتمی در این نشست با اشاره به اینکه استان کرمانشاه یکی از قطب‌های جدی در تولید دام و طیور است گفت: باساماندهی کشتارگاه‌های استان و رفع مشکلات این بخش، می‌توانیم ظرفیت تولید گوشت را بالا ببریم که علاوه بر تامین نیاز استان، زمینه فروش آن را به سایر استانها نیز فراهم کنیم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري افزود: یکی از کارهای اساسی برای ساماندهی وضعیت کشتارگاه‌ها اینست که درخواست جواز تاسیس‌های راکد بازبینی و تعیین تکلیف شوند و مشکلات کشتارگاه‌های فعلی استان نیز رفع گردد و انتظار ما از اداره کل و  سازمان‌نظام دامپزشکی استان اینست که در بهبود فضای کسب  و کار فعالتر شوند و بتوانیم از ظرفیت‌های این بخش در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش درآمد استان استفاده بیشتری ببریم.

حاتمی به اصلاحات صورت گرفته در زمینه صدور مجوزهای سرمایه گذاری و کاهش زمان استعلامات اشاره و اظهار داشت: باید در صدور مجوزهای مربوط به حوزه دامپزشکی نیز ضمن رعایت قانون و مقررات، اصلاح و تسریع انجام شود تا روند سرمایه گذاری در این بخش رونق بیشتری یابد.

وی به عزم جدی استان در تنظیم بازار و ارزان تر شدن استان نسبت به سایر استان‌های کشور اشاره و بیان داشت: بر اساس مصوبه‌ای که در ستاد تنظیم بازار داشتیم و  قولی که به مردم در خصوص کاهش قیمت گوشت داده بودیم با کاهش ده هزار تومانی قیمت گوشت در استان مواجه شدیم و در تلاشیم که باز هم کاهش پیدا کند و هم اکنون نیز در استان، قیمت گوشت گوساله ۷۰ هزار تومان و قیمت گوشت گوسفندی۹۴ هزار تومان است که از متوسط کشوری پایین‌تر است.

معاون استاندار در پایان افتتاح  کشتارگاه روستای قمشه ماهیدشت که یکی از کشتارگاههای با ظرفیت مناسب در  استان است را گامی مهم در راستای ساماندهی به وضعیت تولید گوشت در استان نامید.

 

اخبار مرتبط

نظرات