رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October
  • پنجشنبه 2 آبان 1398 - 04:43
  • کد خبر : 8288
  • مشاهده : 671 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : پایان تلخی‌های پارک شیرین
برفراز پارک شیرین هتل 5 ستاره احداث می‌شود

پایان تلخی‌های پارک شیرین

عبدالله مرادی – میلکان سرمایه گذار هتل ۵ ستاره برای پارک شیرین کرمانشاه آماده اجرای یک پروژه آبرومند در این پارک است.پارک شیرین تپه سنگی سرخی است در مرکز شهر کرمانشاه که می تواند با یک صیقل و تراش اقتصادی به نگینی برای این کلانشهر تبدیل شود. پارک شیرین یکی از خاطره انگیز و قدیمی […]

عبدالله مرادی – میلکان
سرمایه گذار هتل ۵ ستاره برای پارک شیرین کرمانشاه آماده اجرای یک پروژه آبرومند در این پارک است.پارک شیرین تپه سنگی سرخی است در مرکز شهر کرمانشاه که می تواند با یک صیقل و تراش اقتصادی به نگینی برای این کلانشهر تبدیل شود.
پارک شیرین یکی از خاطره انگیز و قدیمی ترین پارکهای شهر کرمانشاه است که بر تپه چیاسرخ بنا شده است.
این پروژه نا تمام در زمان جواد شهرستانی استاندار و امان اله کیان شهردار وقت کرمانشاه در برهه ای نام نیکی از آن به جای نماند و در زمان جنگ پناهگاه این پارک توسط رژیم بعث عراق بمباران شد تا نمادی بشود از مظلومیت کرمانشاه.اما این بدنامی و مظلومیت در دهه های ۷۰ و ۸۰ با بی توجهی مدیران شهری به پارک تکمیل شد. این مکان زیبا و منحصر بفرد شهری که از هر سوی آن می شود کلانشهر کرمانشاه ، دشتها و کوه‌های اطراف آن را ببینید برای حضور خانواده ها و جوانان ناامن شدو به محلی برای حضور معتادین زنان بدکاره و … تبدیل شد. با توجهی که سالهای اخیر در خصوص زیبا سازی و ایجاد فضاهای تفریحی و مبلمان در آن صورت گرفته است کم و بیش بخشهایی از آن مورد استقبال عمومی قرار گرفته اما هنوز رگه‌هایی از تلخی های اجتماعی در این پارک شیرین پیدا می شود.
پس از مدتها به بهانه تهیه این گزارش و اطلاع از وضع موجود یک روز عصر را در این پارک قدم زدم . بخشهایی از پارک خوشبختانه روح تازه ای در آن دمیده شده بود و خانواده ها و بچه ها در آن حضور داشتند اما در بخشهای دیگر حضور معتادین که در روز روشن اقدام به استعمال انواع مواد مخدر می کردند نیز مشاهده می شد که خود تهدیدی جدی برای این کودکان و خانواده هایی بود که آنجا بودند.
با وجود گشت خودروی نیروی انتظامی در محوطه، در لابلای این درختان آبستن هر جرم و تخلفی است. زباله زیادی در بخشی از پارک جمع شده بود که انتظار می رود مدیران شهری حداقل در این خصوص کوتاهی نداشته باشند چراکه با ایجاد فضای پاکیزه و مناسب با حضور هرچه بیشتر مردم از معضلات اجتماعی آن کاسته می شود. همچنان که این روزها نسبت به یک دهه پیش و حتی ۵ سال پیش وضعیت بهتر شده است.
برگزاری گردهم آیی، جشن و رویدادها نیز می‌تواند راهکاری برای کشاندن بیشتر مردم و تردد کردن افراد نا سالم از این فضا باشد.

سرمایه‌گذار هتل ۵ستاره مصر در اجرای طرح است
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری در گفتگو با خبرنگار میلکان خبر از حضور یک سرمایه‌گذار برای احداث هتل ۵ ستاره در بخش فوقانی پارک شیرین داد و گفت: یک شرکت معتبر متقاضی سرمایه گذاری اجرای این طرح است که در صورت موافقت در شورای عالی سرمایه‌گذاری شهرداری طرح به فراخوان گذاشته خواهد شد تا سرمایه گذار موجود و یا هر سرمایه گذار دیگری که شرایط بهتری داشته باشد این طرح را اجرایی کند.
وحید شامبیاتی یکی از موارد نیازمند پیگیری پارک شیرین را تعیین تکلیف مالکیت قطعی شهرداری عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در سنوات قبل اقداماتی انجام شده است که باید با اداره کل راه و شهرسازی نهایی بشود تا بتوانیم سند این محل را بگیریم و دست پرتر با سرمایه گذاران وارد مذاکره شویم.
سرقت تجهیزات و حضور معتادین متجاهر معضل اصلی پارک شیرین است
شهردار منطقه ۴ کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار میلکان گفت: پارک شیرین در حال حاضر در دو بخش به شکلهای فضای سبز و جنگلی تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
بیژن مرادی با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر به صورت مستمر خدمات خوبی به این پارک داده شده است بیان داشت: مشکلات اجتماعی همچون سرقت، حضور معتادین و معتادین متجاهر از معضلات اصلی این پارک است که هزینه های پارک را بالا می برد هرتجهیز و مبلمانی که در این پارک نصب می‌شود در کمتر از یک هفته به سرقت برده می شود.
وی بر خلاف کسبه اطراف پارک که اعتقاد دارند بخشهایی از پارک -به ویژه بخش غربی آن- تعمدا خشک می شود تا به عنوان زمین و مغازه واگذار شود تاکید دارد: قسمت های جنگلی با توجه به درختهای کاج سوزنی که دارد نیاز کمتری به آبیاری دارد. زباله های پارک نیز در مخزنهای موجود جمع آوری و روزانه پاکسازی می‌شود که از محل بازدید خواهیم داشت و در صورت قصور و کوتاهی تذکر داده خواهد شد.
شهردار منطقه ۴ امیدوار است که با حضور سرمایه گذار در این پارک کل فضای پارک به صورت BOT در اختیار سرمایه گذار قرار بگیردو جدا از ۴ هزارمتر مربعی که مورد بهره بردای سرمایه گذار برای هتل قرار می گیرد حفاظت و نگهداری فضای عمومی را نیز برعهده بگیرد و برای آن نیز برنامه داشته باشد.
وی در خصوص مالکیت پارک اظهار داشت: محوطه پارک طبق اسناد و مدارکی که در دست داریم متعلق به شهرداری است اما سند قطعی آن به شهرداری داده نشده است ولی مشکلی برای واگذاری به سرمایه گذار ندارد.
پارک شیرین یک پارک استثنایی است که بارها روی کاربری های مختلف آن بحث شده است اما نتیجه‌ای از آن حاصل نشده است. امیدواریم با فضا سازی و ایجاد زمینه مناسب اجتماعی اقتصادی و فرهنگی این بار پروژه ای آبرومند برای این پارک تعریف شود.

اخبار مرتبط

نظرات