رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 16 October
دبیر اتاق بازرگانی استان کرمانشاه:

رسمی شدن مرز سومار از مهمترین دستاورد های یکسال اخیر است

دبیر اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در آستانه روز ملی صادرات گفت: رسمی شدن مرز سومار از مهمترین دست آوردهایی بوده است که در این سال اتفاق افتاد. مرز سومار از موقعیت بسیار مناسبی برای صادرات کالا برخوردار است و انشاء الله با تکمیل زیر ساخت های آن خصوصاً جاده دسترسی و احداث پایانه صادراتی و […]

دبیر اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در آستانه روز ملی صادرات گفت: رسمی شدن مرز سومار از مهمترین دست آوردهایی بوده است که در این سال اتفاق افتاد. مرز سومار از موقعیت بسیار مناسبی برای صادرات کالا برخوردار است و انشاء الله با تکمیل زیر ساخت های آن خصوصاً جاده دسترسی و احداث پایانه صادراتی و دیگر الزامات مرز رسمی بتوان شاهد فعالیت یک مرز تجاری مطلوب و کارآمد و مدرن در استان باشیم.

به گزارش میلکان آنلاین؛ داریوش پناهی به بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد وگفت: بازگشایی مرز خسروی که با مساعی وپیگیری های مستمر استاندار برای تردد زوار عتبات عالیات حاصل گردید قطعاً علاوه بر دستاوردهای معنوی، باعث رونق اقتصادی استان به ویژه شهرستان قصر شیرین شده و افزایش اشتغال، درآمد و بهبود معیشت مردم را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود:صدور مجوز و اجرایی شدن رویه ترانزیت کالا از مرزهای استان از دیگر موفقیت هایی است که مدت ها مورد پیگیری این اتاق قرارداشت که نهایتاً مورد موافقت گمرک کل کشور قرار گرفته و در حال حاضردر حال اجرامی باشد .

پناهی به سهم۶٫۵%  کرمانشاه ازصادرات  سال ۹۷اشاره کرد و توضیح داد :در سال گذشته حجم صادرات استان به میزان ۴۴% افزایش داشته که میزان قابل قبولی است. بالغ بر ۲٫۹ میلیارد دلار کالا، ۹۳۷میلیون دلار گاز طبیعی و ۹۱۱ میلیون دلار ارزش کالای ترانزیت بوده این ارقام نشان از رشد قابل توجه حوزه تجارت خارجی استان دارد.

دبیر اتاق بازرگانی کرمانشاه  خاطرنشان ساخت : آزاد اعلام شدن صادرات نخود،تصویب طرح جامع گمرک پرویزخان و در فاز اجرا قرار گرفتن پروژه آن،دعوت و ورود هیات های بازرگانی از کشور عراق توسط اتاق بازرگانی و بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی استان،تأسیس و راه اندازی تشکلهای تولیدی و صادراتی روغن کرمانشاهی و صنایع دستی،برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد آموزشی و ۵۱۹فقره صدور و تمدید و پایش کارتهای بازرگانی از مهم ترین اقدامات تاثیر گذاراخیر  بر رونق صادرات استان است

وی ایجاد شهرک صنعتی مشترک با کشور عراق در منطقه قصرشیرین را از دیگر اقدامات بسیار مهمی دانست که در برنامه های آتی استان جایگاه ویژه ای به خود اختصاص خواهد دادو افزود:

به دنبال راه کار های هستیم که بتوانیم از تمامی ظرفیت های تولید مازاد استان برای صادرات استفاده نماییم. می توان از ظرفیت های دام، آرد، گندم، مرغ، شیلات و غیره برای افزایش صادرات و کسب درآمد ارزی که قابلیت صادرات مناسبی دارند نام برد.همچنین بهره مندی بازرگانان و صادرکنندگان از تسهیلات مناسب بانکی در راستای ارتقاء فعالیت تجارت از دیگر برنامه های در دست اقدام می باشد.

دبیر اتاق بازرگانی استان در پایان یادآورشد: پیگیری برای ایجاد ایستگاه های فرعی راه آهن در نقاط تعیین شده از جمله شهرک های صنعتی و سایر مناطق صنعتی و تولیدی استان و همچنین ادامه مسیر خط آهن به سمت اسلام آباد غرب و خسروی از اقدامات بسیار با اهمیتی است که در دستور کار پیگیری اتاق بازرگانی و اعضاء کارگروه توسعه صارات استان به ریاست استاندار محترم و حوزه اقتصادی استانداری است که انشاءاله بتوانیم دنبال کنیم که در کاهش نرخ حمل و نقل و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده محصول در توسعه صادرات استان نقش اساسی خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

نظرات