رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

مدیرکل پدافند غیر عامل استان گفت: هدف از تدابیر پدافند غیرعامل در کشور صیانت از مردم، حفاظت از زیر ساخت ها و منابع ملی و تداوم چرخه فعالیت های ضروری و در واقع تکمیل چرخه دفاع غیر نظامی است. به گزارش میلکان آنلاین ؛غلامرضا مرتضوي در جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ثلاث باباجانی كه […]

مدیرکل پدافند غیر عامل استان گفت: هدف از تدابیر پدافند غیرعامل در کشور صیانت از مردم، حفاظت از زیر ساخت ها و منابع ملی و تداوم چرخه فعالیت های ضروری و در واقع تکمیل چرخه دفاع غیر نظامی است.

به گزارش میلکان آنلاین ؛غلامرضا مرتضوي در جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ثلاث باباجانی كه با حضور فرماندار و اعضای اين شورا در محل سالن جلسات فرمانداري شهرستان ثلاث باباجاني برگزار شد، با اشاره به درپیش رو بودن هفته پدافند غیر عامل خواستار تدوین و برنامه ریزی برای اجرای مطلوب برنامه های این هفته شد.

وی همچنين برگزاری همایش ها، رزمایش ها، مسابقات، آموزش و فرهنگ سازی و … را از جمله اقدامات ادارات در هفته پدافند غیر عامل عنوان كرد.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان در ادامه این نشست به بیان تفاوت های مدیریت بحران با پدافند غیر عامل پرداخت و لزوم مقاوم سازی و رعایت مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، افزایش بهره وری کارگروه های ذيربط، مقاومت فعال در مواجه با تهدیدات دشمنان، تهیه مولد های اضطراری برق و دوگانه سوز نمودن تاسیسات خبازی ها و همچنین رعایت ملاحظات پدافند غیر عامل را از مهمترین اهداف پدافند غیر عامل برشمرد.

وی افزود: هدف از تدابیر پدافند غیرعامل در کشور صیانت از مردم، حفاظت از زیر ساخت ها و منابع ملی و تداوم چرخه فعالیت های ضروری و در واقع تکمیل چرخه دفاع غیر نظامی است لذا فعالیت های این حوزه بايد به صورت همیشگی، مستمر و مداوم بسيار ادامه داشته باشد تا به محض وقوع هر حادثه ای آمادگی و برنامه سریع مقابله با بحران شكل بگيرد.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم ترین تهدیدها را، تهدیدات سایبری دانست و از کارمندان خواست مراقب آنتی ویروس ها و برخی نرم افزاری خارجی باشند و حدالمقدور از نسخه ایرانی آنها استفاده کنند.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان  آموزش و فرهنگ سازی را از اولویت ها و اهداف اساسی پدافند غیر عامل دانست و به گسترش آن از سوی تمامی دستگاه ها تاکید كرد.

اخبار مرتبط

نظرات