رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • پنجشنبه 25 مهر 1398 - 08:53
  • کد خبر : 8218
  • مشاهده : 519 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : چاقچی

با سلام خدمت خوانندگان گرامی، بنده یکی از جوانان بیکار و بی هنر کرمانشاهی هستم که در سایه بی‌مسئولیتی و بی‌تدبیری مدیران استان کرمانشاه بیکار بودم. دنبال شغلی بی دردسر و بدون نیاز به مهارت بودم که  باتوجه به توانمندی هایم به یک قهوه خانه معرفی شدم. قلیانسرا شغلی است که این روزها رونق بسیار […]

با سلام خدمت خوانندگان گرامی، بنده یکی از جوانان بیکار و بی هنر کرمانشاهی هستم که در سایه بی‌مسئولیتی و بی‌تدبیری مدیران استان کرمانشاه بیکار بودم.

دنبال شغلی بی دردسر و بدون نیاز به مهارت بودم که  باتوجه به توانمندی هایم به یک قهوه خانه معرفی شدم.

قلیانسرا شغلی است که این روزها رونق بسیار دارد.

مردان قدیم که در قهوه خانه ها می نشستند و قلیان می‌کشیدند؛ نفسی چاق داشتند، سرحال بودند و معمولاً افرادی با توانایی‌های خاص می توانستند در این محافل حضور داشته باشند. اما ازآنجا که امروز هر بچه قرتی که  آب دماغش را هم نمی‌تواند بالا بکشد، می‌آید و در این محافل می نشیند و قلیان می کشد، نیاز است که قلیان را آماده کشیدن تحویلشان بدهیم.
برخی از قهوه خانه ها دستگاه مکنده آورده‌اند که قلیان را چاق می‌کند. همین هم باعث شده است که تعدادی از چاق چی‌ها از کار بیکار شوند. قهوه‌خانه‌ای ‌که من رفته و در آن مشغول به کار شده‌ام به واسطه اینکه مشتری های خاص دارد و برای کارهای خاصی در آنجا گرد هم می‌آیند، که در بخش‌های مختلف و قسمت‌های مختلف این ستون جدید که در میلکان در اختیارمان قرار داده اند برایتان می نویسم، از این امکانات صنعتی دل خوشی ندارند . مدیر این قلیانسرا می گوید: این مکنده ها و این دستگاه ها فقط قلیان را خراب می‌کند.به همین واسطه من را استخدام کرده‌اند.

شاید بپرسید و بگویید: چه کار می کنی؟
از مشتری‌ها پنهان نیست از شما چرا پنهان باشد. من قلیان را که بار می گذارند می آورم در حضور مشتری چند پُک حسابی میزنم. به کام می‌اندازم. به کام که افتاد و آماده شد خدمت مشتری می‌دهم. برای اینکه اطمینان داشته باشد که به صورت کاملا انسانی چاق شده است، این کار را در حضور مشتری انجام می دهم و گاهی با آنها نیز هم صحبت می شوم.

حالا چرا مزاحم شما شدم؟

دیدم برخی از صحبتها و گپ‌هایی که با مشتری‌ها داریم شاید به کار شما بیاید و مورد توجه مسئولین استان هم قرار بگیرد به همین خاطر از مدیران نشریه میلکان خواستم جایی برای این ستون باز کنند آنها هم با شرایطی پذیرفتند که بعدا شرایطشان را هم برایتان خواهم گفت.

ارادتمند و دوستدار شما چاقچی

اخبار مرتبط

نظرات