رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت :استاندارد بر خلاف تصور همگان بیش از آنچه به حقوق مصرف کننده توجه داشته باشدبه حقوق تولید کننده نظر دارد، زیرا تولید کالاهای استاندارد در دراز مدت منافع تولیدکنندگان را تامین می کند. به گزارش خبرنگار میکان آنلاین؛ مهرداد سالاری در همایش روز ملی استاندارد کرمانشاه افزود: حفظ سلامت ،بهداشت […]

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت :استاندارد بر خلاف تصور همگان بیش از آنچه به حقوق مصرف کننده توجه داشته باشدبه حقوق تولید کننده نظر دارد، زیرا تولید کالاهای استاندارد در دراز مدت منافع تولیدکنندگان را تامین می کند.

به گزارش خبرنگار میکان آنلاین؛ مهرداد سالاری در همایش روز ملی استاندارد کرمانشاه افزود: حفظ سلامت ،بهداشت و ایمنی شهروندان در گرو دارا بودن حداقل های لازم یا استاندارد است. امروزه با توجه به شرایط حاکم بر بازار صادراتی، یک کالا باید دارای کیفیت بالایی باشد.

تولیدکنندگان ما سعی بر این دارند کالایی ارائه دهند که در بازار جهانی قابل رقابت باشد و همین امر سبب می‌شود آن حداقل های کالا به خودی خود تامین شود. اگر چنین نباشد کالا از دور رقابت در بازار خارج می شود.

وی از پیگیری و برخورد با کسانی که ضوابط و استانداردهای لازم را رعایت نمی کنند خبر داد و گفت: رعایت اصول استاندارد در دو بخش ساختمان و معماری و شهرسازی ضرورتی اجتناب ناپذیر است اگر آیین نامه هایی تدوین شده که در آن به رعایت اصول ایمنی چون نحوه قرار گیری لوله های گاز یا سیم برق تاکید شده  برای حفظ سلامتی مصرف کننده هنگام بهره برداری از آن کالا می باشد‌.

معاون استاندار  بااشاره به عدم رعایت قوانین استاندارد در بحث آسانسور ساختمان ها بیان کرد:متاسفانه تولیدکنندگان ساختمان‌ها از آنجا که بیشترمواقع خود بهره برداران بنا نیستند تلاش می کنند از برخی آیتم ها گذشت کنند که این گذشت سلامت شهروندان را مستقیماً به خطر می‌اندازد.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به آسیب دیدن بیمارستان نوسازی شده اسلام آباد در جریان زلزله سال گذشته تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده دریافتیم علاوه بر استاندارد نبودن کالاهای مصرفی دست اندرکاران ساخت بیمارستان نیز نکات ایمنی و استاندارد را رعایت نکرده بودند که حاصل آن لطمه زدن به بیت المال و شهروندان بود.

وی در این رابطه افزود: ۱۰۷ هزار واحد مسکونی در جریان زلزله سال ۹۶ تخریب یا آسیب دید که  در زمان بازسازی تلاش بسیار به عمل آمد که نکات ایمنی رعایت شده و از مصالح استاندارد استفاده شود همکاران در سازمان استاندارد کرمانشاه علاوه بر رصد واحد های تولیدی و مصالح ساختمانی از نمونه های مصرفی آزمون به عمل می آوردند که حاصل آن شد بعد از زلزله سال گذشته حتی یکی از بناهای ساخته شده تخریب نشد.

 سالاری تصریح کرد: علت حساسیت ما نسبت به ساخت و ساز غیرمجاز مسائلی چون عدم دریافت پروانه از شهرداری نیست، ساختمانی که غیر مجاز ساخته می شود مهندس ناظر و مشخصات فنی نداشته و هیچ محدودیتی برای استفاده از مصالح غیر استاندارد و نامطلوب وکارگر غیرماهرندارد. لذا برخورد ما که گاه به تخریب یک ساختمان منجر می شود برای حفظ صیانت وحقوق شهروندی است. وی در پایان به همه شهرداران و روسای دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد که هیچ قصوری در رابطه با استفاده از کالاهای غیر استاندارد در بخش ساخت و ساز پذیرفتنی نیست.

اخبار مرتبط

نظرات