رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ریشه‌کنی بی سوادی در استان با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های برون و درون سازمانی محقق می‌شود. به گزارش ملیکان آنلاین، مجید یزدان‌پناه در دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، اعضا و مدعوین در سالن جلسات استانداری تشکیل شد، بیان داشت: با […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ریشه‌کنی بی سوادی در استان با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های برون و درون سازمانی محقق می‌شود.

به گزارش ملیکان آنلاین، مجید یزدان‌پناه در دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، اعضا و مدعوین در سالن جلسات استانداری تشکیل شد، بیان داشت: با تبیین و ایجاد بسترهای لازم در برون و درون سازمان جهت اجرای برنامه‌های عملیاتی حوزه معاونت سوادآموزی و ارتقای سطح سواد، اجماع عمومی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان مهیا و مشهود می‌باشد.

وی در ادامه افزود: سوادآموزی به عنوان راهبرد اساسی در ارتقای سطح سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی که در تقویت حس مسؤولیت اجتماعی، قدرت تصمیم‌گیری، ابتکار و افزایش اعتماد به نفس نقش به‌سزایی دارد و افرادی که به دلیل محدودیت‌های موجود نتوانسته‌اند از نظام رسمی آموزشی به اندازه کافی و به موقع استفاده کنند از طریق نظام غیررسمی آموزشی یعنی شرکت در دوره‌های سوادآموزی می‌توانند احساس کفایت، ارزشمندی و شایستگی را در خود تقویت نموده و در زندگی شخصی و اجتماعی موثرتر عمل نمایند.

این مقام مسؤول عنوان کرد: آموزش سواد پایه به لحاظ فردی، توانایی‌های افراد در ارتباط و تعامل مناسب و سازنده با خود و محیط زندگی، افزایش توانمندی‌های لازم برای بهره‌گیری از منابع مکتوب به فن‌آوری‌ها و وسایل نوین ارتباطی، ایجاد آمادگی جهت ایفای نقش و مسؤولیت‌های اجتماعی و مدنی، سیاسی، فرهنگی و دینی، افزایش و توانایی انتخاب بهتر و ابداع و نوآوری، افزایش توانایی افراد برای برقراری ارتباط موثر با اعضای خانواده و بهبود سبک زندگی، تربیت فرزندان و تحکیم خانواده بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی را فراهم می‌نماید.

هرمز نوروزی‌فرد معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار امیدواری کرد: کلیه افراد حقیقی و حقوقی که در اجرای اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه معاونت سوادآموزی موثر بوده‌اند مورد تشویق قرار گیرند.

نوروزی‌فرد خاطر نشان کرد: موفقیت‌ها حاصل نمی‌شود مگر اینکه از ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در ادارات دولتی و غیر دولتی در راستای تقویت بنیه علمی و سواد پایه استفاده بهینه گردد.

نوروزی‌فرد در پایان گفت: برنامه‌ها و سیاست‌های معاونت سوادآموزی در قالب برنامه‌های مدون و هماهنگ با سازمان نهضت سوادآموزی، دستگاه‌های مشارکت‌پذیر و با حمایت ارزشمند یزدان‌پناه مدیر کل ساعی آموزش و پرورش استان و اعضای محترم شورای پشتیبانی پیگیری و عملیاتی می‌گردد.

اخبار مرتبط

نظرات