رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • چهارشنبه 20 شهریور 1398 - 06:18
  • کد خبر : 7815
  • مشاهده : 337 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : فروش فوق العاده باید در بین صنوف اجرا شود / نمایشگاه نباید محل فروش کالا بشود

نایب رییس اتحادیه کتابفروشان استان کرمانشاه با بیان اینکه برای رونق بخشیدن به بازار باید فروش ویژه را در بین اصناف برگزار کرد گفت: صنف لوازم التحریر ۵ ماه اجناس مورد نیاز را ذخیره سازی می کنند اما به محض فرارسیدن فصل فروش ، نمایشگاه ، دست فروش و مغازه هایی که برای هر مناسبت […]

نایب رییس اتحادیه کتابفروشان استان کرمانشاه با بیان اینکه برای رونق بخشیدن به بازار باید فروش ویژه را در بین اصناف برگزار کرد گفت: صنف لوازم التحریر ۵ ماه اجناس مورد نیاز را ذخیره سازی می کنند اما به محض فرارسیدن فصل فروش ، نمایشگاه ، دست فروش و مغازه هایی که برای هر مناسبت تغییر شغل می دهند می آیند و بازار را از آنها می گیرند. اخیرا نیز مدارس اقدام به فروش لوازم التحریر می کنند و یا اینکه از دانش آموزان پول می گیرند و لوازم التحریر را برایشان تهیه می کنند .

محمدتقی زرشکیان در گفتگو با خبرنگار میلکان آنلاین بیان داشت: از چهار ماه پیش با همکاران برنامه ریزی انجام دادیم که با توجه به گرانی لوازم التحریر و مشکلات اقتصادی مردم گامی برای رفاه مردم برداریم. قرار بود عمده فروشان ۱۵ قلم لوازم التحریر پرمصرف  رابا سود بسیار اندک درحد تنها گرفتن کرایه حمل به خرده فروشها بدهند و خرده فروشان نیز این اجناس را با قیمت مشخص و سود کمتر بفروشند. قیمت مصوب اتحادیه برای این اقلام  با یک پوستر به اطلاع مردم برسد و قیمت این اجناس پایین تر از خیلی مراکز دیگر باشد.

وی با بیان اینکه وقتی دولت قصد کم کردن تصدی گری خودش را دارد باید به اصناف اعتماد کند یاد آور شد: پس از جلساتی که با مدیران استان به ویژه معاون اقتصادی استاندار داشتیم ؛گفتند که ما قرار است نمایشگاه برگزارکنیم و تمام این تلاشها به هدر رفت.

نایب رییس اتحادیه کتابفروشان استان کرمانشاه تصریح کرد: نمایشگاه به جز ضرر و زیان برای مردم چیزی ندارد. اکثرا کسانی که آنجا می آیند تولید کننده نیستند و حتی بازاریان هم در این نمایشگاه حضور پیدا نمی کنند. تعدادی واسطه در این نمایشگاه ها می آیند و جنس های بنجل را با قیمت بالاتر عرضه می کنند، حداقل تا کنون اینطور بوده است  مردم نیز فکر می کنند که قیمت پایین تر خریده اند و زمانی متوجه اختلاف قیمت و کیفیت نمایشگاه می شوند که نمایشگاه برچیده شده است که امیدواریم امسال این وضعیت فوق اصلاح گردد.

وی با اشاره به قانون نمایشگاه ها می گوید: نمایشگاه تنها مخصوص نمایش دادن کالاها و اطلاع یافتن مردم از پروسه تولید کالاهایی است که در کشور خودشان ساخته می شود. شرکت نمایشگاه‌ها و اصناف هر دو زیر نظر معاونت بازرگانی  سازمان صمت است او می خواهد هم نمایشگاه را راضی نگه دارد و هم اصناف که این هم نمی شود.

زرشکیان اظهارداشت: پس از عدم اجرای طرح اتحادیه  به همکاران توصیه کردیم که در این نمایشگاه شرکت کنند و اطلاع رسانی کردیم اما استقبال نشد. این صنف علاقه ای ندارند که در نمایشگاه شرکت کنند. میزان فروشی که در نمایشگاه به دست می آورندبرای اجاره غرفه نمایشگاه، حمل و نقل و حقوق پرسنلی که در آنجا مستقر می‌کنند کفایت نمی کند.

وی با تاکید بر اینکه گردش مالی این فصل کاری که می بایست در بین تمام ۲۰۰ واحد مجوز دار لوازم التحریر فروشی توزیع شود تنها در بین چند نفر توزیع می شودافزود: سازمان حمایت از مصرف کننده درخیلی جاها به وظایفش عمل نمی کند،  طبق قانون ،تولید کنندگان موظف هستند که روی کالای تولیدی عبارت ساخت ایران و قیمت مصرف کننده را درج کنند. در حال حاضر قیمت روی کالاهای داخلی درج نمی شود ؛ چرا سازمان حمایت از مصرف کنندگان، عکس العملی نشان نمی دهد؟

اگر مردم آگاه باشند که کالا را با قیمت مصرف کننده درج شده برروی آن از فروشنده بخواهند دیگر گران فروشان نمی توانندکاری از پیش ببرند و کالای گران را به مردم بفروشند.

 

اخبار مرتبط

نظرات