رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
  • شنبه 16 شهریور 1398 - 05:06
  • کد خبر : 7810
  • مشاهده : 549 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر :  کاهش ۲۳ درصدی صادرات کالا از کرمانشاه

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت : در ۵ ماهه نخست سال جاری ۸۹۶ میلیون و ۹۴ هزارو ۲۲۸ دلار کالا به وزن دو میلیون و ۶۲ هزار و ۹۹۳ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از […]

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت : در ۵ ماهه نخست سال جاری ۸۹۶ میلیون و ۹۴ هزارو ۲۲۸ دلار کالا به وزن دو میلیون و ۶۲ هزار و ۹۹۳ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۳ درصد کاهش و از حیث وزن ۱۱ درصد رشد داشته است .

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، خلیل حیدری گفت: ۴۸۵ میلیون و ۵۶ هزارو ۹۹۷ دلار با وزن یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۲۴ تن  از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه،  پرویزخان، خسروی و پاوه  اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۱ درصد  و از حیث وزن ۱۷ درصد کاهش داشته است .

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۴۱۱ میلیون و ۳۷ هزارو ۲۳۱دلار کالا با وزن ۹۵۴ هزار و ۸۶۹ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند . که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۳  درصد و از حیث ارزش ۳۴ درصد کاهش داشته است .

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگي تازه يا سردکرد،  لوازم خانه داري و پاکيزگي از مواد پلاستيکي ، ميله هاي آهني يافولادي گرم نوردشده ،هندوانه تازه ، انواع بستني حتي داراي کاکائو ، پنير ،آهن يافولادتخت نوردشده باپهناي حداقل mm600آبکاري شده يااندودشده باروي، انواع کاشی دیواری  کولرهاي آبي خانه با هوادهي حداکثر ۸۰۰۰فوت مکعب در دقيقه، دوغ ، کیسه نایلونی ، بيسکويت هايي که به آنها مواد شيرين کننده افزوده انده ، رب گوجه فرنگی ، ماست،پلی وینیل کلراید، رخام پوليش داده شده شکل داده شده يا کار شده امانه کندکاري شده و حکاکي شده عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

خلیل حیدری  مجموع اقلام صادراتی  اظهار شده در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ از گمرکات استان کرمانشاه  را ۵۷۰ نوع کالا عنوان نمود و افزود  در ۵ ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۲۲ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

اخبار مرتبط

نظرات