رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • سه شنبه 12 شهریور 1398 - 08:28
  • کد خبر : 7779
  • مشاهده : 364 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : طرح كاداستر و حدنگاری در سطح ۲۲۰هكتار از اراضی استان كرمانشاه در دست اقدام است

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت؛ طرح کاداستر و حدنگاری در سطح ۲۲۰هکتار از اراضی ازطریق انعقاد قرارداد با شرکتهای مشاور در استان کرمانشاه در دست اقدام است . به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین؛ مهندس پرنوره با بیان خبر فوق افزود؛ برنامه کاداستر و حدنگاری در راستای ثبت مالکیت کشاورزان و […]

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت؛ طرح کاداستر و حدنگاری در سطح ۲۲۰هکتار از اراضی ازطریق انعقاد قرارداد با شرکتهای مشاور در استان کرمانشاه در دست اقدام است .

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین؛ مهندس پرنوره با بیان خبر فوق افزود؛ برنامه کاداستر و حدنگاری در راستای ثبت مالکیت کشاورزان و صدور اسناد مالکیت اجرایی شده است .

وی خاطرنشان کرد؛ با اجرای برنامه کاداستر و حدنگاری کشاورزان و زارعین پس از چندین دهه انتظار صاحب سند می شوند .

پرنوره تصریح نمود: علاوه بر ثبت مالکیت و رفع تعارضات فی مابین کشاورزان و زارعین؛ کشاورزان می توانند جهت دریافت تسهیلات از املاک بعنوان وثیقه ضمانت استفاده نمایند .

وی افزود؛ به موازات اجرای برنامه فوق، برنامه رفع تداخلات در دستور کار قرار دارد و این برنامه می تواند تعارضات و تداخلات ناشی از اجرای قوانین متعدد از جمله قانون اصلاحات ارضی، کشت موقت و شورای هیئت و اجرای قانون ملی شدن مراتع منابع ملی بر روی عرصه واحد را تعیین تکلیف و به نقشه تجمیعی صادر می شود که منجر به صدور نقشه های اصلاحی منابع طبیعی و اداره ثبت می گردد .

پرنوره ادامه داد؛این طرح دقیقا حدودات عرصه های ملی و مستثنیات اراضی کشاورزی و… را از هم منفک می کند که منجر به کاهش ورود پرونده های قضایی گردیده و دقیقا حدودات عرصه ها را مشخص می نماید .

پرنوره اظهار نمود؛ مدیریت امور اراضی حسب تقاضای سرمایه گذاران به صورت مستمر پس از تشکیل پرونده اقدام به برگزاری کمیسیون تبصره یک ماده یک برای طرح های غیر کشاورزی و صدور مجوز تغییر کاربری می نماید .

وی گفت؛ همچنین در راستای طرح های کشاورزی مستمرا پس از تشکیل پرونده و اخذ استعلام ،مجوزهای لازم در راستای تبصره ۴الحاقی به ماده یک قانون حفظ کاربری توسط ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان صادر می گردد .

مدیر امور اراضی خاطرنشان کرد؛ به منظور حفظ و حراست از عرصه های کشاورزی، زراعی و باغات با راه اندازی سامانه ۱۳۱ و گشت های ویژه حفظ کاربری به طور مستمر عرصه های کشاورزی زراعی و باغی را مورد پایش و رصد قرار داده ایم و با هرگونه ساخت و ساز در راستای مواد ۳ و ۱۰قانون حفظ کاربری برخورد و متخلفین به مراجع قضایی معرفی می گردند .

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات