رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
درخواست مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه از نمایندگان مجلس؛

رانندگی تاکسی جزء مشاغل سخت شود

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه طی نامه ای از نمایندگان شهرستان کرمانشاه خواست تا پیگیری های لازم را در مجلس و مراجع ذیربط برای معرفی رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری به عنوان مشاغل سخت و زیان آور به عمل آورند. به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، سجاد سلیمانی […]

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه طی نامه ای از نمایندگان شهرستان کرمانشاه خواست تا پیگیری های لازم را در مجلس و مراجع ذیربط برای معرفی رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری به عنوان مشاغل سخت و زیان آور به عمل آورند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، سجاد سلیمانی با اشاره به اینکه اخیرا کلیه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر برون شهری که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی، علاوه بر برخورداری از مزایای ازکارافتادگی بیمه، مشمول بیمه مشاغل سخت و زیان آور نیز قرار گرفته اند، افزود: متأسفانه علیرغم پیگیری های مستمر، این مهم هنوز برای رانندگان ناوگان بار و مسافر درون شهری محقق نشده است.

وی با بیان اینکه مشاغل سخت مشاغلی هستند که به لحاظ جسمی و روحی اثرات سویی بر سلامتی شاغلان بر جای بگذارند، تأکید کرد: رانندگی تاکسی نیز شغلی است که به سبب شرایط طاقت فرسا و لطمه های جانبی، در طول سالهای متمادی خطرها و بیماریهای فراوانی را به رانندگان تاکسی تحمیل می کند بنابراین باید در ردیف مشاغل زیان آور منظور شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه ادامه داد: رانندگان بار و مسافر درون شهری وظیفه خطیری را در حفظ امنیت و آرامش شهروندان با جابجایی صحیح آنها برعهده دارند و بعضا تا ۱۲ ساعت در روز نیز مشغول فعالیت هستند.

وی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خواست تا از هر طریق ممکن، پیگیری های لازم را در مراجع ذیربط درخصوص شمول رانندگان درون شهری از مزایای از کار افتادگی و معرفی به عنوان مشاغل سخت و زیان آور به عمل آورند.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت شهری و سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از هیچ تلاش و کوششی برای بهبود وضعیت زندگی رانندگان تاکسی و خانواده های این عزیزان فروگذار نخواهند کرد، افزود: در هر شغل باید سلامت نیروی انسانی در اولویت قرار گیرد، بر این اساس نیروهایی که در مشاغل خدماتی مانند رانندگی تاکسی مشغول به کار هستند نیز باید از استاندارد زمانی و ایمنی کافی برخوردار باشند و به این منظور می بایست اقدامات لازم انجام شود و انتظار می رود مراجع ذیربط در این زمینه تصمیمات مقتضی را بیندیشند.

اخبار مرتبط

نظرات