رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
  • یکشنبه 10 شهریور 1398 - 16:43
  • کد خبر : 7760
  • مشاهده : 200 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : پایگاه محور ساسانی کرمانشاه در قصر شیرین دایر می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از دایر شدن دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی کرمانشاه در شهر قصرشیرین خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه دکتر امید قادری در گفتگویی اظهار داشت: با پیگیری های دکتر تجری نماینده مردم شریف سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین، دفتر پایگاه […]

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از دایر شدن دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی کرمانشاه در شهر قصرشیرین خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه دکتر امید قادری در گفتگویی اظهار داشت: با پیگیری های دکتر تجری نماینده مردم شریف سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین، دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی در شهر قصر شیرین پس از معرفی مسئول جدید پایگاه مستقر می شود.
او تصریح کرد: محور تاریخی فرهنگی ساسانی کرمانشاه- قصرشیرین یکی از مهمترین محورهای تاریخی کشور است که به لحاظ تعدد و قدمت آثار تاریخی و نیز گسترده بودن آن از جایگاه ویژه ای بر خوردار است.
دکتر قادری تصریح کرد: در مسیر این محور آثار بسیار شاخصی از جمله طاق گرا، قلعه یزدگرد، زیج منیژه، عمارت خسرو و چهار قاپی و … قرار دارد که هرکدام به تنهایی ظرفیت و قابلیت ثبت در فهرست جهانی را دارند.
او با اعلام این که در صدد برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در این محور از استان هستیم، تصریح کرد: به منظور معرفی و شناساندن هرچه بیشتر این مسیر علاوه بر برنامه ریزی برای تکمیل پرونده ثبت جهانی آن در حوزه تبلیغات گردشگری نیز برنامه هایی برای شناساندن این مسیر از جمله برپایی رویدادهای مختلف گردشگری در دستور کار داریم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در خاتمه اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بالای تاریخی و زیرساخت های متعدد گردشگری درشهر قصرشیرین و پیگیری های نماینده مردم شهرستان، در همین راستا دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی در شهر قصر شیرین استقرار خواهد یافت.
مدیر پایگاه محور ساسانی کرمانشاه معرفی شد
مدیر جدید پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی کرمانشاه – قصرشیرین معرفی شد.
امین قهرمانی به عنوان مدیر جدید محور ساسانی کرمانشاه معرفی و از زحمات سیامک خدیوی تقدیر شد.
دکتر امید قادری ضمن تقدیر از زحمات آقای خدیوی برای مدیر جدید پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی آرزوی موفقیت کرد و گفت: محور ساسانی با توجه به طولانی بودن مسیر و تعدد آثار تاریخی از اهمیت و جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است.
او افزود: با توجه به رویکرد سازمان در ثبت جهانی مناطق به جای تک اثر این محور از شانس زیادی برای ثبت جهانی شدن برخوردار است.
قادری با بیان اینکه این محور حداقل در پنج شهرستان استان حضور دارد، بر اهمیت بالای آن تاکید کرد و گفت: با توجه به شکل گیری کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها مدیریت پایگاه باید تلاش کند تا اعتبارات لازم را برای ساماندهی این مسیر جذب کند.

اخبار مرتبط

نظرات