رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،  در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد:بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور، فردا (۵ شهریور) به میزبانی کرمانشاه آغاز به کار می‌کند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین  دکتر فرید نجفی گفت: آیین افتتاحیه این کنگره، عصر فردا(۵ شهریور) در تالار انتظار کرمانشاه برگزار […]

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،  در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد:بیستمین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور، فردا (۵ شهریور) به میزبانی کرمانشاه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین  دکتر فرید نجفی گفت: آیین افتتاحیه این کنگره، عصر فردا(۵ شهریور) در تالار انتظار کرمانشاه برگزار خواهد شد و در روزهای آتی سخنرانی و کارگاه ها برگزار شده و در نهایت روز هشتم شهریورماه اختتامیه این کنگره را خواهیم داشت.

وی از حضور  ۶۰۰ نفر از دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور در این کنگره خبر داد و تصریح کرد:  تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه کنگره یک هزار و  ۱۱۳ مقاله عنوان است و از این تعداد ۱۱۲ مقاله جهت سخنرانی و ۲۸۸ مقاله بصورت پوستر انتخاب شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، خاطر نشان ساخت: « دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت» به عنوان میهمان ویژه این کنگره می باشد که در سفر خود به استان علاوه بر شرکت در کنگره، افتتاح چندین پروژه تحقیقاتی و بازدید از مراکز پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جمله مرکز “مطالعات سیستماتیک و متاآنالیز” و سی تی سی(مرکز کارآزمایی بالینی) در استان در این سفر افتتاح می شود، نیز در برنامه دارد.

وی افزود:  مرکز مطالعات سیستماتیک و متاآنالیز اولین مرکز در کشور بوده که به نوعی بازوی اجرایی “کاکرین” (شبکه اطلاعاتی که نتایج تحقیقات و پژوهش را در اختیار مراکز درمانی قرار میدهد) محسوب می شود. مرکز “سی تی سی” هم سومین مرکز در کشور است که در بحث آموزش اعضای هیات علمی و هم در بحث ایجاد ارتباط با بخش صنعت کاربرد دارد.

نجفی در ادامه به برگزاری هشت کارگاه به عنوان برنامه های جنبی این کنگره اشاره کرد و یاد آور شد: اساتید برجسته کشوری برگزاری این کارگاه ها را برعهده دارند.

بیماری های غیرواگیر، خون شناسی و سرطان، دارو، علوم اعصاب و بهداشت روان، بیماری های واگیر و اختلالات ایمنی از جمله محورهای این کنگره است و محور اصلی کنگره بر بحث “پزشکی شخصی شده” تمرکز دارد. به این معنی که اگرچه ممکن است دو نفر بیماری مشترک داشته باشند، اما نحوه درمان آنها با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام راه درمانی جداگانه دارد.

وی از همکاری بدون چشم داشت دانشگاه رازی کرمانشاه در برگزاری این برنامه قدر دانی کرد و اظهارداشت: خوشبختانه با همکاری دانشگاه رازی تا حد زیادی از هزینه های اسکان و تغذیه مهمانان کنگره کاسته شد.

تمام اعتبارات کنگره توسط وزارت بهداشت تامین شده که تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است و در صورت نیاز باز هم پرداخت اعتبارات صورت خواهد گرفت. در این برنامه از هشت سخنران برتر، ۱۰ پوستر برتر و یک کارگاه برتر تجلیل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات