رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • سه شنبه 14 دی 1395 - 08:48
  • کد خبر : 748
  • مشاهده : 1921 بازدید
  • فرهنگ و هنر
  • چاپ خبر : هنرمندان کرمانشاهي گروه چريکه در فجر هنرنمايي مي‌کنند

سرپرست گروه موسيقي چريکه در گفتگويي اختصاصي با خبرنگار ميلکان بيان داشت: گروه چريکه در دومين شب جشنواره موسيقي فجر – پن جشنبه ۲۳ دي ماه- در سالن رودکي به اجراي موسيقي و سما خواهد پرداخت. سيد سلمان حسيني با تاکيد بر اينکه در جشنواره موسيقي فجر امسال، ۲ کار از استاد علي اکبر مرادي، […]

سرپرست گروه موسيقي چريکه در گفتگويي اختصاصي با خبرنگار ميلکان بيان داشت: گروه چريکه در دومين شب جشنواره موسيقي فجر – پن
جشنبه
۲۳ دي ماه- در سالن رودکي به اجراي موسيقي و سما خواهد پرداخت.
سيد سلمان حسيني با تاکيد بر اينکه در جشنواره موسيقي فجر امسال، ۲ کار از استاد علي اکبر مرادي، ۲ کار از خود اين هنرمند و اثر قديمي گل و خار بازخواني خواهد شد بيان داشت: گروه چريکه با تکيه بر اصالت‌هاي تنبور منطقه کرمانشاه به اجراي شعرهاي کردي سيد صالح ماهيدشتي، سيد يعقوب ماهيدشتي و ملودي مقام‌هاي تنبور خواهد پرداخت.
وي تصريح کرد: کارها سال گذشته براي جشنواره ارسال شد اما امسال از دبيرخانه جشنواره تماس گرفتند و گفتند سال گذشته نتوانستيم شما را شرکت دهيم و امسال کارها را مجدد ارسال کرديم و در شورايي مورد بازبيني قرار گرفت و پذيرفته شد. سرپرست گروه موسيقي چريکه افزود:با توجه به درخواست جشنواره بر نوآوري و خلاقيت در اجرا اين گروه از هنرنمايي آسو نادري براي سما نيز بهره خواهد برد.
در گروه چريکه؛ سيدسلمان، سيدآريا و سيد وصال حسيني همراه با آسيه احمدي با نواختن تنبور ، پيام شريف‌نژاد »رباب« ، ميلاد موسوي »کمانچه« ، حامد شمس» عود«، امين هنرجو »دف« و حسين کمالي با سازهاي کوبه‌اي(کوزه ،بندير، دهل و تنبک) خواننده گروه سيد فؤاد(جواد) حسيني را همراهي مي کنند.
گروه چريکه قبل از اين هم در دو دوره جشنواره موسيقي نواحي تهران و کرمان موفق به کسب مقامهاي اول ودوم شده بود و در دو دوره جشنواره تنبور نوازان غرب ايران نيز مقامهاي اول و دوم را کسب کرده است .
همچنين اجراهاي را در کشورهاي، روسيه، آلمان، کردستان عراق ، تهران و اصفهان نيز داشته است .
انتشار البوم جاودانگي به خوانندگي حامد تمدن و آلبوم در دست توليد با رويکرد موسيقي قديم تنبور گوران به خوانندگي سيد سياوش يادگاري از ديگر افتخارات اين گروه کرمانشاهي است .
با توجه به حضور اين گروه در جشنواره از مديران ارشاد اسلامي استان کرمانشاه و انجمن موسيقي استان موضوع را پيگير شديم که متاسفانه هيچ يک از آنها از اين گروه نه نام و نشاني داشتند و نه اطلاعي از حضور اين گروه در جشنواره موسيقي فجر.photo_2017-01-02_17-10-15

اخبار مرتبط

نظرات