رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کرمانشاه با تشریح برنامه های مشاوره ای و راهنمایی های فردی و گروهی این نهاد گفت: یکی از اصلی ترین برنامه های مشاوره ای کمیته امداد استان کرمانشاه در سال ۹۸ تشویق و ترغیب بانوان جوان بدون همسر به ازدواج مجدد است. به گزارش میلکان آنلاین، معاون حمایت […]

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کرمانشاه با تشریح برنامه های مشاوره ای و راهنمایی های فردی و گروهی این نهاد گفت: یکی از اصلی ترین برنامه های مشاوره ای کمیته امداد استان کرمانشاه در سال ۹۸ تشویق و ترغیب بانوان جوان بدون همسر به ازدواج مجدد است.
به گزارش میلکان آنلاین، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۷۸ هزار و ۴۰۶ خانوار در استان با جمعیتی حدود ۲۰۰ هزار نفر تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: از این تعداد بیش از ۴۱ هزار نفر بانوانی هستند که به دلیل فوت سرپرست و طلاق تحت پوشش چتر حمایتی این نهاد درآمده اند.
رحمتی پور با تاکید بر اینکه بسیاری از این بانوان بدون همسر هم اکنون سرپرست خانوار به شمار می روند و مسئولیت تامین هزینه های زندگی بر دوش این بانوان افتاده، تصریح کرد: همچنین بخش قابل توجهی از این بانوان نیز جوان بوده و می توانند زندگی مشترک دیگری را آغاز کنند.
وی ادامه داد: این نهاد در قالب برنامه های مشاوره‌ای و راهنمایی های فردی و گروهی بانوان جوان بدون همسر را با هدف توانمندسازی به ازدواج مجدد ترغیب و تشویق می کند.
وی تاکید کرد: اعطای کمک هزینه خرید جهیزیه همچون نوعروسان، پرداخت وام های اشتغال در صورت بیکاری و نیاز همسران و عدم قطع کمک معیشت ماهیانه فرزندان و افراد تحت تکفل بانوان از برنامه های حمایتی و تشویقی این نهاد برای زنان با ازدواج مجدد است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با یادآوری اینکه در سال گذشته سه هزار و ۷۸۰ مورد کمک هزینه ازدواج به جوانان مددجو در این استان پرداخت شده ، عنوان کرد: از این تعداد ۲۱۰ کمک هزینه در اختیار بانوان با ازدواج مجدد قرار گرفته است. به گفته رحمتی پور در سال ۹۵ حدود ۳۰۰ بانو و در سال ۹۶ نیز بیش از ۱۷۰ بانوی بدون همسر با تشویق های این نهاد مجددا ازدواج کرده و زندگی مشترک جدیدی را آغاز کرده اند.

اخبار مرتبط

نظرات