رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به جمع آوری ۱۰ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان زکات در استان طی سه ماهه نخست امسال، گفت: ۹۳ درصد از این میزان زکات در امور محرومین و نیازمندان هزینه شده است.  به گزارش میلکان آنلاین، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: مودیان کرمانشاهی […]

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به جمع آوری ۱۰ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان زکات در استان طی سه ماهه نخست امسال، گفت: ۹۳ درصد از این میزان زکات در امور محرومین و نیازمندان هزینه شده است.

 به گزارش میلکان آنلاین، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: مودیان کرمانشاهی در سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان زکات واجب، مستجب و فطریه  پرداخت کردند. رخصی افزود:  ۹۳ درصد از میزان زکات جمع آوری شده در امور محرومین و به منظور تهیه جهیزیه، تامین هزینه های درمان، تحصیل، مسکن، آزادی زندانیان غیر عمد و کمک به تامین معیشت نیازمندان هزینه شده است. وی ادامه داد: همچنین هفت درصد از زکات کرمانشاهیان خیر برای ساخت و تعمیر پروژه‌های عمرانی عام المنفعه همچون مسجد، خانه عالم، کتابخانه و غسال خانه هزینه شده است. محسن رخصی تاکید کرد: طبق آخرین آمار بیش از هزار و ۳۰۰ روستای دارای اقلام زکات در استان پرداخت کننده این واجب الهی هستند. رخصی با بیان اینکه در سال ۹۷ نیز مودیان کرمانشاهی بیش از ۱۵ میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، عنوان کرد: بخش بزرگی از زکات پرداختی مودیان کرمانشاهی به محصول گندم تعلق داشته است. شایسته ذکر است، زکات واجب به ۹ قلم و کالا از قبیل  گندم، جو، خرما، کشمش، طلا و … تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات