رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

غبار سفید رنگی صبح ها کوه زیبای طاق بستان را احاطه می کند. این آلودگی در برخی روزها آنقدر بالا است که کوه طاق بستان و قسمت شمالی شهر کرمانشاه قابل مشاهده نیست. معاونت نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار میلکان آنلاین با بیان اینکه منشاء این آلودگی منابع متحرک […]

غبار سفید رنگی صبح ها کوه زیبای طاق بستان را احاطه می کند. این آلودگی در برخی روزها آنقدر بالا است که کوه طاق بستان و قسمت شمالی شهر کرمانشاه قابل مشاهده نیست.

معاونت نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار میلکان آنلاین با بیان اینکه منشاء این آلودگی منابع متحرک شهر کرمانشاه است گفت: کارخانه های محدوده بیستون به صورت آنلاین پالایش می شود و در هفته ۲ یا ۳ بار از منطقه بازدید داریم. علاوه بر این محیط بانان نیز در صورت مشاهده آلودگی هریک از واحدهای صنعتی منطقه ، وضعیت را اطلاع می دهند

آذر والی زاده خاطر نشان ساخت: مشکل اصلی آلودگی هوای شهر کرمانشاه آلایندگی خودروها است که به صورت سیال در حرکت است و  کوه طاق بستان به عنوان یک مانع طبیعی و فیزیکی جلوی عبور این آلودگی ها را می گیرد و شاهد پدیده «اینورژن» و  غبار سفید رنگی در این ناحیه از شهر هستیم.

وی با بیان اینکه همواره در شورای ترافیک وضعیت بدآلودگی هوای شهر کرمانشاه را متذکر می شویم تاکید کرد: متاسفانه کرمانشاه جزء بد ترین شهرهای کشور از لحاظ آلایندگی وسائل نقلیه است. سوخت نامناسب و استفاده بیش از حد از خودرو به واسطه شرایط بیکاری و مسافر کشی باماشین‌های مدل پایین موجب احتراق ناقص و آلودگی تجمیعی می شود.

وی با اشاره به کار تحقیقاتی که توسط سازمان محیط زیست کرمانشاه با همکاری دانشگاه مشهد برای احصاء منابع آلودگی هوای کرمانشاه در حال انجام است گفت: منابع ثابت و متحرک آلودگی، وضعیت ترافیکی و سوخت‌های مصرفی در حال بررسی است. ۳۰درصد این کار تحقیقاتی انجام شده است و بزودی به صورت علمی و کامل وضعیت آلودگی ها را تشریح خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات