رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

نوید با هزاران امید و آرزو خانه‌ای ‌خریده و همچون خیلی از جوانان این شهر در شرکتی مشغول کار می‌شود. این جوان که بدون هیچ پشتوانه‌ای صاحب زن، ‌بچه و خانه شده است. قرار بود همین روزها برای ۲ برادرش همزمان عروسی بگیرد . او نیز مثل خیلی دیگر از جوانان این استان، جوانیش را […]

نوید با هزاران امید و آرزو خانه‌ای ‌خریده و همچون خیلی از جوانان این شهر در شرکتی مشغول کار می‌شود. این جوان که بدون هیچ پشتوانه‌ای صاحب زن، ‌بچه و خانه شده است. قرار بود همین روزها برای ۲ برادرش همزمان عروسی بگیرد . او نیز مثل خیلی دیگر از جوانان این استان، جوانیش را به بی‌توجهی مسئولین می‌بازد. او و ۴ نفر دیگر از سرنشینان پرایدی بودند که شنبه در مسیر روانسر به کرمانشاه با انحراف به چپ خودرو دنا جان باختند. کرمانشاه سال گذشته۴۳۷ نفر را در حوادث ترافیکی از دست داده است و حدود ۲۳هزار نفر نیز بر اثر ضرب و جرح در تصادفات به پزشک‌قانونی استان مراجعه کرده اند.
جاده، خودرو و اشتباه انسانی دست به دست هم داده‌اند تا این سرمایه‌ها را از این استان بگیرند. هرساله حدود۵۰ درصد از کشته‌های تصادفات استان کرمانشاه در ۵ محور اتفاق می‌افتد که همه آنها جاده‌های دوطرفه هستند.
عدم نظارت کافی و انحصاری که برای خودروسازان در کشور ایجاد شده است این حق را به۲خودرو ساز اصلی داده است که هر خودرویی با هر کیفیتی و قیمتی که می‌خواهند عرضه کنند. پس از تصادفات جاده‌ای به واسطه بی‌کیفیتی و نا ایمن بودن و درصد بالای خسارت تشخیص خودرو تصادفی سخت می شود.
شرکت‌های بیمه‌ای در سال گذشته چه مبلغی را بابت دیه در تصادفات جاده‌ای پرداخت کرده اند؟ با بخشی از همین مبلغ می شود تعداد قابل توجهی از نقاط حادثه خیز استان را اصلاح کرد. بخش زیادی از اشتباهات انسانی نیر ناشی از عدم آگاه سازی و هزینه نکردن در زمینه فرهنگ است.
مرگ و میر و جراحات راحت و باور نکردنی ما به تصادف خلاصه نمی‌شود. طبق آمار پزشکی قانونی سال گذشته ۸۵مورد مرگ به دلیل استفاده از سلاح گرم و ۲۱۰نفر به دلیل استفاده از مواد مخدر در کرمانشاه جان خود را از دست داده اند. در یادداشتی دیگر به این موضوع اسلحه های در دست مردم پرداختیم و باز هم این سوال را می پرسیم که این همه سلاح گرم در دست مردم چکار می کند؟ مرگ و میر به دلیل مواد مخدر هم آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.
می طلبد که مدیران اجتماعی و قضایی استان به این موارد ورود کنند و برای کاهش این چنین مرگ‌هایی آستین همت را بالا بزنند.
خانواده‌ها با هزاران امید و آروز جوانان خود را به سطح جامعه می فرستند اما با چنین مرگ های ساده و ناگهانی آنها را از دست می دهند. به همین راحتی مادری داغدار، زنی بیوه و پسر و یا دختر بچه ای یتیم می شود..

اخبار مرتبط

نظرات