رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October

مدیر کل و جمعی از مسئولان حفاظت محیط زیست استان با دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه دیدار و بر ضرورت تعامل دستگاه قضایی و حفاظت محیط زیست استان برای پیشگیری از جرایم زیست محیطی و رشد سطح تعامل و همکاری ها و همچنین افزایش اطلاع رسانی تأکید کردند. به گزارش میلکان […]

مدیر کل و جمعی از مسئولان حفاظت محیط زیست استان با دادستان دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه دیدار و بر ضرورت تعامل دستگاه قضایی و حفاظت محیط زیست استان برای پیشگیری از جرایم زیست محیطی و رشد سطح تعامل و همکاری ها و همچنین افزایش اطلاع رسانی تأکید کردند.

به گزارش میلکان آنلاین،  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت محیط زیست استان و پتانسیل ها و دستاوردهای زیست محیطی و برخی مشکلات زیست محیطی را بیان کرد.

 فریدون یاوری افزود: خوشبختانه استان کرمانشاه دارای تنوع زیستی متفاوت و گونه های جانوری ارزشمندی است که این مهم در راستای تلاش شبانه روزی محیط بانان این استان و همکاری دستگاه قضایی حاصل شده است. یاوری ضمن تشکر از دستگاه قضایی استان گفت: خوشبختانه با همکاری دستگاه های قضایی استان توانسته ایم در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست عملکرد مناسبی داشته باشیم. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه با ارائه مطالبی در خصوص پسماندهای شهر کرمانشاه و امحاء آن، وضعیت پیشرفت استان را در این زمینه مطلوب بیان کرد. 

در ادامه دکتر صادقی دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه ضمن تشکر از اقدامات زیست محیطی صورت گرفته در سطح استان گفت: فراوانی دغدغه های زیست محیطی در بین مردم و مسئولان نشان از وجود بحران ها و رشد فرایند مشارکت جویی جامعه است و تعاملات خوب سازمان حفاظت محیط زیست و دستگاه قضایی می تواند در پیشگیری از تخریب محیط زیست و وقوع جرایم زیست محیطی بسیار مؤثر باشد.

 دادستان استان در ادامه با تأکید بر آگاهی بخشی جامعه در زمینه حفاظت و صیانت از محیط زیست، خواستار برنامه ریزی مناسب و قوی در جهت تلاش برای حفظ انفال خدادادی شد. وی تصریح کرد: آموزش در زمینه حفاظت از محیط زیست برای عموم بسیار مهم و نقش کلیدی در پیشرفت و توسعه محیط زیست هر جامعه خواهد داشت.

دادستان کرمانشاه در ادامه گفت: نظارت ها و پایش ها بر پسماندهای صنایع و مراکزی که ممکن است بر محیط زیست و سلامت انسانها تأثیر داشته باشد باید بصورت مستمر و جدی انجام شود. وی در ادامه از آمادگی دستگاه قضا در برخورد قانونی با صنایع آلاینده خبر داد.

دکتر صادقی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بررسی خلأ های قانونی، مطالبه گری زیست محیطی و مجازات جایگزینی برای دستیابی به توسعه پایدار، ایجاد بانک های اطلاعاتی، پیشگیری از تخریب محیط زیست و ارتقای فرهنگ زیست محیطی و مشارکت مردم ضرورت دارد.

وی در ادامه با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در محیط زیست گفت: این سازمانها می توانند در ترویج فرهنگ زیست محیطی در بین مردم و گردشگران نقش مهمی را ایفا کنند.

دادستان استان در ادامه و در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: یکی از اموری که زمینه ساز سعادت و کمال انسان در دنیا و آخرت می باشد، داشتن محیطی سالم و امن است که انسان بتواند در آن به تربیت جسم و جان خویش بپردازد.وی افزود: شرط اوّلیه داشتن روحی سالم، جسم سالم است و جسم سالم نیز فقط زمانی حاصل می شود که انسان از محیط زیست طبیعی و سالم بهره مند باشد.

صادقی بیان کرد: ترویج فرهنگ زیست محیطی به شهروندان در رابطه با محيط زيست و خطرات ناشي از آلودگي محيط زيست، بايد يکي از برنامه هاي اصلي مسئولان اداره محيط زيست باشد. وی گفت: محيط سالم زندگي سالم را در پي خواهد داشت. دادستان عمومی کرمانشاه در پایان گفت: توجه به حفاظت از محيط زيست و پاک نگهداشتن محيط زندگي، بايد از اولويت هاي اساسي زندگي هر شهروند باشد.

اخبار مرتبط

نظرات