رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
به همت خیر کرمانشاهی؛

نخستین همراه‌سرای غرب کشور افتتاح شد

نخستین همراه سرای غرب کشور در بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی توسط خانواده خیر و نیک اندیش شکری راه‌اندازی شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین، آیین بهره برداری از این همراه‌سرا با حضور نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه، جمعی از خیرین سلامت استان ، تعدادی از مسوولان استان کرمانشاه برگزار […]

نخستین همراه سرای غرب کشور در بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی توسط خانواده خیر و نیک اندیش شکری راه‌اندازی شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین، آیین بهره برداری از این همراه‌سرا با حضور نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه، جمعی از خیرین سلامت استان ، تعدادی از مسوولان استان کرمانشاه برگزار شد.
آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه گفت: هیچ دولتی به تنهایی نمی تواند مشکلات کشور را پوشش دهد و باید خیرین به یاری بشتابند. هر کس به نحوی که در توانش هست می تواند گوشه ای از مشکلات نیازمندان را حل کند تا تسکینی بر دردهای آنان باشد.
وی تاکید کرد: خیرین و کسانی‌که خواهان کمک به هم نوعان خود هستند فراوان‌اند اما بسیاری از آنها از اینکه کجا و چگونه به دیگران کمک کنند اطلاعی ندارند.
امام جمعه کرمانشاه با بیان داشت: نیکوکاران با کمک به این پروژه ها و انجام آنها قطعا آرامش درونی برای خود و خانواده هایشان را به ارمغان خواهند آورد.

مهندس جهانبخش شکری رییس هیئت مدیره گروه بازرگانی و صنعتی شکری بانی این امر خیر گفت: خانم شیرزادی همسرم همواره در مراجعاتش برای کمک و حمایت از کودکان سرطانی بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی نگران حضور خانواده‌های همراه بیماران در اطراف و محوطه بیمارستان بود و پیشنهاد ساخت این همراه‌سرا را داد.
وی افزود: پس از درخواست ساخت این مکان باسختی‌های فراوانی روبرو شدیم و پس از تلاش‌فراوان متاسفانه زمین قناسی دادند که نتوانیم بسازیم اما ساختیم.
وی با اشاره به اینکه برآورد اولیه ساخت این بنا ۵۰۰ میلیون تومان بود خاطرنشان ساخت: این ساختمان در چهار طبقه و با زیربنای ۷۰۰ متر با هزینه ای بالغ بر ۱۷میلیارد ریال آماده خدمت به همراهان بیماران شد.
شکری یادآور شد: مجمع خیرین سلامت اصلی ترین محرک این عمل خیرخواهانه بود تامرحله اجرا و ساخت در آوریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز ضمن تشکر از همه خیرین به ویژه مهندس شکری و همسر ایشان بابت ساخت این همراه سرا و اشاره به جایگاه خیرین و نیکوکاران در همه ادیان گفت: احسان و نیکوکاری منجر به ثبات، پویایی و نشاط در جامعه می شود و برای خیرین، نیک نامی و آرامش درونی به همراه می آورد.
دکتر محمود رضا مرادی افزود: پروژه های بسیاری در سراسر استان توسط خیرین در حال ساخت است که از بانیان آنها تقدیر می‌کنیم ولی یکی از دغدغه های مسئولین دانشگاه مساله اقامت همراهان بیماران است که برنامه‌های جدی برای این مشکل داریم. از همین رو مقدمات ساخت همراه سرا توسط خیرین بزرگوار بیمارستان امام رضا و امام خمینی نیز فراهم شده است.
وی گفت: بیمارستان ها بار سنگین درمان بیماران را برعهده دارند و شایسته نیست که بار مسائل مالی را نیز بر دوش بکشند چراکه بیش از ۳۷۰ میلیارد تومان از بیمه ها طلب و معوقه داریم و موجب سختی انجام خدمات می شود. بنابراین از تمام کارکنان و مسئولین بیمارستان ها که با تمام این مشکلات ارائه خدمت می کنند تشکر می کنم و امیدوارم اقدام مهندس شکری موجبات ترغیب سایر خیرین استان را فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظرات