رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه درنشست خبری با اصحاب رسانه از اجرایی شدن طرح استقرار برنامه تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان چمران شهرستان کنگاور تا اول تیر ماه خبرداد و افزود: این طرح بصورت پایولت اجرا می شود و آموزش های لازم به افراد داده شده است که به تدریج به سایر بیمارستان های […]

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه درنشست خبری با اصحاب رسانه از اجرایی شدن طرح استقرار برنامه تبادل الکترونیک اسناد بستری در بیمارستان چمران شهرستان کنگاور تا اول تیر ماه خبرداد و افزود: این طرح بصورت پایولت اجرا می شود و آموزش های لازم به افراد داده شده است که به تدریج به سایر بیمارستان های استان تعمیم داده
می شود.
به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، کیومرث مظفری عنوان کرد:یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۶۲ درصد ازجمعیت استان را شامل می شود.
وی افزود:ازابتدای سال جاری بالغ بر ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده که دروجه مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است.
مظفری بیان داشت:۱ هزارو۴۰ مرکز درمانی (سرپایی و بستری) طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت هستند و ۳۳ دفترپیشخوان دولت فرایند تولید دفترچه را انجام می دهند.
مظفری با عنوان اینکه این سازمان به سمت الکترونیکی شدن می رود ادامه داد:افراد با مراجعه به بیمارستان ها با ارایه ی کدملی نیازی به دفترچه ندارند دراین سامانه نوع بیمه اشخاص مشخق می شود.
وی گفت: شهرستان صحنه، کنگاور و جوانرود به سامانه استحقاق سنجی متصل شده اند.
مدیرکل بیمه سلامت اظهارداشت:بیمه درمان مددجویان کمیته امدادامام خمینی (ره)، افراد مجهول الهویه و زندانیان و اتباع خارجی ازابتدای سال جاری به ماموریت های بیمه سلامت اضافه شدند.
هزینه بستری زندانی و افراد تحت تکفل درتهعد سازمان بیمه سلامت است.
اتباع بیگانه که دارای کارت هویت از وزارت کشور باشند تحت پوشش این سازمان اند.
وی ادامه داد:با افزایش مددجویان کمیته امداد تعداد تحت پوششین به ۱هزارو ۲۵۰ نفر رسیده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: هزینه سال ۹۷ این بیمه شدگان ۴۰۰ میلیارد بوده که ۵۰ میلیارد تومان خدمات سطح یک روستاییان بوده،۲۵ میلیارد تومان هزینه بیماران خاق و ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارو است.
مظفری اظهارداشت:۱هزارو۷۰۰ بیمار خاص تحت پوشش داریم که هزینه هربیمارهموفیلی درسال۴۰ میلیون تومان، بیمار دیالیز سفاقی۵۰ میلیون تومان درسال و هرپیوند کلیه ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد.
کیومرث مظفری عنوان کرد:سازمان بیمه سلامت حداقل ۹۰ درصد از هزینه های بستری بیماران طبق تعرفه مصوب پوشش می دهد.

اخبار مرتبط

نظرات