رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October

‍ مراسم ئاگر نوروژ زردوئی ثبت ملی شد. آیین ئاگر نوروژی زردویی از مراسم های کهن مناطق کرد نیشن به نام روستای زردویی ثبت ملی شد. به گزارش میلکان آنلاین ، فریبرز عزیزی از اهالی زردویی و زنده کننده این آیین اظهار داشت: نوروز ۹۴ و ۹۵ به صورت تمام و کمال و با رعایت […]

‍ مراسم ئاگر نوروژ زردوئی ثبت ملی شد.
آیین ئاگر نوروژی زردویی از مراسم های کهن مناطق کرد نیشن به نام روستای زردویی ثبت ملی شد.

به گزارش میلکان آنلاین ، فریبرز عزیزی از اهالی زردویی و زنده کننده این آیین اظهار داشت: نوروز ۹۴ و ۹۵ به صورت تمام و کمال و با رعایت جزئیات کامل آن در زردوئی برگزار شد .

وی اظهار داشت : مراسم آتش بازی هر ساله در این روستا برگزار می شد اما خیلی از باورها ، ارزش های و جزئیات آن کم رنگ شده بود‌.نوروز ۹۵ این مراسم با رعایت تمام جزئیات آن برگزار کردیم .

عزیز افزود: ثبت این مراسم به پیشنهاد من و با پیگیری  بهروز رستمی، پس از کار میدانی دشوار، تحقیق و بررسی های لازم توسط او و همکاری بنده پرونده کامل شد .
تکمیل پرونده حدود پانزده روز طول کشیده و طی جلساتی در اداره کل با حضور مدیرکل   و شش تن از کارشناس دیگر طرح مورد بررسی واقع شد و نهایتا به اداره کل ثبت آثارمعنوی واقع در سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور جهت ثبت ملی ارسال شد.

مدیر گروه ئاتورگه تصریح کرد: امروز زمان دفاع نهای از پرونده مذکور رسید و در نهایت این مراسم با نام آگر نوروژ زردوئی ثبت ملی شد.

اخبار مرتبط

نظرات