رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

مبادلات تجاری سومار از سرگرفته شد

‍ رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از رفع مشکلات مبادلات تجاری مرز سومار از امروز خبر داد و گفت: امیدوارم دیگر شاهد چنین آریتمی‌های در این مرز مهم نباشیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین ، کیوان کاشفی اظهار کرد: مرز سومار از زمان آغاز فعالیت خود به دلیل موقعیت سوق الجیشی که داشت در […]

‍ رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از رفع مشکلات مبادلات تجاری مرز سومار از امروز خبر داد و گفت: امیدوارم دیگر شاهد چنین آریتمی‌های در این مرز مهم نباشیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری میلکان آنلاین ، کیوان کاشفی اظهار کرد: مرز سومار از زمان آغاز فعالیت خود به دلیل موقعیت سوق الجیشی که داشت در فاصله کوتاهی با حجم زیادی از مبادلات تجاری، بارها و کامیون مواجه شد به گونه‌ای که در برخی از روزها ۳۰۰ تا ۵۰۰ کامیون در این مرز تردد داشت.
وی ادامه داد: به دلیل برخی از محدودیت‌هایی که در زیرساخت‌های این مرز وجود داشت و برای تسریع در روند تخلیه و بارگیری، مجبور شدیم مقداری از فضای تخلیه و بارگیری را به آن سوی مرز و در خاک عراق منتقل کنیم.
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه بعد از مدتی طرف عراقی مدعی شد که کارگران بیکار عراقی هم باید از مزیت این مرز بهره‌مند شوند، یادآور شد: بر اساس یک قرارداد نانوشته در سمت ایرانی مرز سومار کارگران ایرانی و در سمت عراق نیز سه تا چهار روز در هفته کارگران ایرانی و مابقی روزها کارگران عراقی مشغول به کار شدند.
کاشفی گفت: اخیرا طرف عراقی اعلام کرد کار تخلیه و بارگیری در سمت عراق باید صرفا توسط کارگران عراقی انجام شد و این امر باعث نگرانی حدود ۴۰۰ کارگر ایرانی مرز سومار شد.
وی با بیان اینکه این مشکلات باعث شد برای مدتی دپو کالاها را در مرز داشته باشیم، افزود: برای جلوگیری از مشکلات بیشتر اعلام شد که این مرز فعلا بسته است تا بتوانیم مشکلات پیش آمده را مرتفع کنیم.
رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به رایزنی های اخیر که با حضور مسئولان ایرانی و عراقی انجام شد، اظهار کرد: در تفاهم نامه مکتوب مقرر شد سه روز در هفته در سمت عراق کارگران ایرانی و سه روز نیز کارگران عراقی مشغول به کار باشد.
به گفته کاشفی با حل مشکلات از امروز تردد و مبادلات تجاری در مرز سومار به حالت قبل بازگشته و مشکلی برای حمل و نقل بار و تردد کامیون ها وجود ندارد.
وی از مرز سومار به عنوان یک مرز مهم استان یاد کرد که به واسطه فاصله کوتاهی که با عراق و بغداد دارد بسیار مورد توجه است و پتانسیل رسمی شدن را دارد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران تصریح کرد: نباید اجازه دهیم چنین نابسامانی و آریتمی هایی در این مرز رخ دهد.
کاشفی معتقد است مرزی که قرار است رسمی شود نباید حتی یک روز هم تعطیل شود.
رئیس اتاق کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن زیرساخت های مرزی در استان دیگر شاهد چنین مشکلاتی در مرزهای کرمانشاه و از دست رفتن پتانسیل های صادراتی استان نباشیم.
وی بر لزوم بهبود زیرساخت های مرزی استان تاکید کرد و افزود: تا جایی که امکان دارد باید جلوی چنین تعطیلی هایی گرفته شود و حتی به سمت ۲۴ ساعته شدن مرزها حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات