رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 21 October
در بازدید مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از کرمانشاه تاکید شد:

پایش هوشمند سرشماری با استفاده از هلی شات در مناطق تحت حفاظت محیط زیست

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به همراه مدیر کل، معاون نظارت و پایش و کارشناسان اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از مناطق مختلف استان بازدید کردند. به گزارش میلکان آنلاین، دکتر مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بازدید و […]

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به همراه مدیر کل، معاون نظارت و پایش و کارشناسان اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از مناطق مختلف استان بازدید کردند.

به گزارش میلکان آنلاین، دکتر مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بازدید و پایش از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان بر اجرای طرح صیادان خاموش و طرح پایش هوشمند سرشماری با استفاده از هلی شات تأکید کرد.

وی گفت: طرح صیادان خاموش به منظور جلوگیری از شکار و صید صیادان و ترغیب آنان به ترک شکار و صید است که این مهم می تواند نقش بسزایی در راستای حفاظت از گونه های جانوری داشته باشد. مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان در ادامه تصریح کرد: درصددیم که سرشماری حیات وحش را در سطح کشور بصورت هوشمند و با استفاده از هلی شات به اجرا بگذاریم. دکتر خرازیان گفت: در حال انجام تمهیدات لازم در خصوص اجرای سرشماری حیات وحش بصورت پایلوت و با استفاده از هلی شات و بصورت هوشمند برای اولین بار در استان کرمانشاه هستیم.

دکتر خرازیان مقدم در ادامه با فردی که اسلحه خود را بمنظور مقابله با صید و شکار پرندگان آتش زده بود دیدار کرد. وی از اقدام شایسته  این شکارچی تقدیر و تشکر کرد.

مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان در ادامه در خصوص وضعیت زیستگاه های طبیعی استان گفت: خوشبختانه زیستگاه های طبیعی استان کرمانشاه از وضعیت مناسبی برخوردارند و با توجه به بارندگی های امسال و رشد پوشش گیاهی در مناطق، خطر آتش سوزی فراوان است. وی گفت: باید آموزش ها و تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از آتش سوزی و اطفاء حریق در مواقع لازم صورت گیرد.  

اخبار مرتبط

نظرات