رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در نشست مشترک با اعضای کمیسیون جوانان خانه صنعت و معدن و نیز انجمن صنعتگران جوان استان کرمانشاه، ورود جوانان تحصیلکرده و دارای ایده به بخش صنعت و تولید را ضروری و توجیه پذیر دانست. به گزارش میلکان آنلاین، در این نشست دکتر هدایت حاتمی گفت: با وجود مشکلات متعددی که […]

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در نشست مشترک با اعضای کمیسیون جوانان خانه صنعت و معدن و نیز انجمن صنعتگران جوان استان کرمانشاه، ورود جوانان تحصیلکرده و دارای ایده به بخش صنعت و تولید را ضروری و توجیه پذیر دانست.

به گزارش میلکان آنلاین، در این نشست دکتر هدایت حاتمی گفت: با وجود مشکلات متعددی که در مسیر تولید وجود دارد اما آنچه تفاوت یک مدیر کارآمد را با یک‌ مدیر ضعیف نشان می‌دهد عبور موفق از مشکلات موجود و نیز ایده پردازی در برون رفت از تنگناهاست.

وی افزود: هدف یک تشکل اقتصادی باید بر روی سه محور، افزایش آگاهی جامعه، افزایش درآمد مردم و تقویت سرمایه‌های اجتماعی با استفاده از رعایت چارچوب‌ها و قوانین متمرکز باشد.

معاون استاندار ، نقادی آگاهانه و نظارت کارشناسی شده به جهت ایجاد  توسعه در اقتصاد را ضروری دانست و اظهار داشت:یکی از چالش‌های اساسی توسعه نیافتگی اقتصاد استان عدم برنامه جامع و هدفمند است که قرار است تا خرداد امسال برنامه‌ای در این خصوص تنظیم شود که  الهام گرفته از برنامه‌های بالادستی و تجربه های خود ماست که از صنعتگران جوانان  هم می‌خواهم در این خصوص نظریات خود را بیان  و به ما در تنظیم نهایی این برنامه مشاوره بدهند.

حاتمی در ادامه بیان داشت: بخش خصوصی، فرهنگ کارآفرینی و ارتباط صنعت و دانش در استان‌ما ضعیف است که باید برای تقویت آن همه آنهایی که قدرت تاثیرگذاری دارند پای کار بیایند.

وی تداخل در کار و انحصار در کار را دو عامل منفی در تولید استان دانست و گفت: با توجه به چالشهایی که اقتصاد استان با آن روبروست از شما صنعتگران جوان و تشکل متبوعتان می‌خواهم که عضو فعال، موثر و مداخله گر باشید و به همین خاطر انتظار دارم که با محوریت جوانان صنعتگر و با حمایت دولت، شورای گفتگوی جوانان در حوزه صنعت و تولید راه اندازی شود و به همفکری و تبادل اندیشه در خصوص رفع چالشهای استان بپردازد.

معاون استاندار در پایان تقویت فرهنگ کارآفرینی را یکی از الزامات و ضروریات استان ذکر کرد و گفت: ایجاد مدرسه کسب و کار می‌تواند در این خصوص یک راهکار علمی و آینده نگر باشد که باید اجرایی شود.

اخبار مرتبط

نظرات