رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

پایگاه استنادی کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) هر دو ماه یکبار به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر می پردازد که این اطلاعات در پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI)، منتشر می گردد. این فهرست بر اساس فعالیت ده سال اخیر پژوهشگران تنظیم و هر دو ماه یک بار به روز رسانی می شود. معیار انتخاب دانشمندان […]

پایگاه استنادی کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) هر دو ماه یکبار به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر می پردازد که این اطلاعات در پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI)، منتشر می گردد. این فهرست بر اساس فعالیت ده سال اخیر پژوهشگران تنظیم و هر دو ماه یک بار به روز رسانی می شود. معیار انتخاب دانشمندان برتر، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آن‌ها در رشته و دسته های موضوعی بیست و دو گانه مورد ارزیابی توسط پایگاه ESI است. پژوهشگران بر اساس تعداد استناد مرتب سازی و یک درصد برتر در هر دسته ی موضوعی معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین،بر اساس آخرین نتایج منتشر شده در تاریخ نهم ماه مِی سال ۲۰۱۹  توسط پایگاه ESI، نام دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی جوان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان در دسته موضوعی مهندسی قرار گرفت. بر اساس این گزارش، زمینه اصلی تحقیقاتی ایشان انرژی های تجدید پذیر و مدیریت انرژی در سیستم های قدرت است که بر اساس اطلاعات پایگاه Web of Science تا کنون ۹۸۵ استناد به نتایج این تحقیقات صورت گرفته است.

قابل ذکر است که امروزه استناد به عنوان مهمترین شاخص تعیین میزان اثرگذاری پژوهش در سطح بین المللی پذیرفته شده است؛ بنابراین قرار گرفتن در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا، نیازمند به کارگیری راهبردهای مناسب توأم با تلاش و پشتکار مضاعف است. تعداد محدود اساتید راه یافته به این فهرست که عموماً عضو هیأت علمی دانشگاه های مطرح کشور هستند مؤید این ادعاست.

گفتنی است؛ قرارگیری نام آقای دکتر رضا همتی در این فهرست در حالی که تنها چهار سال از آغار فعالیت ایشان در کسوت عضو هیأت علمی می گذرد، نشان دهنده کیفیت و تأثیرگذاری بالای نتایج پژوهش های انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظرات