رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: بستر جامعه برای حضور و اشتغال مددجویان و معلولان مناسب نیست. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، فاطمه رضوان مدنی در نشست خبری که با خبرنگاران کرمانشاه داشت، وام اشتغال پایدار ۱۰ تا ۲۰ میلیون به هر معلول تحت پوشش بهزیستی را جوابگوی ایجاد اشتغال پایدار ندانست و گفت: […]

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: بستر جامعه برای حضور و اشتغال مددجویان و معلولان مناسب نیست.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، فاطمه رضوان مدنی در نشست خبری که با خبرنگاران کرمانشاه داشت، وام اشتغال پایدار ۱۰ تا ۲۰ میلیون به هر معلول تحت پوشش بهزیستی را جوابگوی ایجاد اشتغال پایدار ندانست و گفت: سازمان بهزیستی جهت ایجاد فضای اشتغال در سطح جامعه برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی، سازمان حق بیمه کارفرمایانی که مددجویان سازمان را به کار بگیرند به مدت ۵ سال پرداخت می‌کند. همچنین کارفرمایانی که معلولین بهزیستی را به کار می‌گیرند سالانه مبلغی را به عنوان تشویق از سازمان بهزیستی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بهزیستی با کمبود نیروی انسانی متخصص از جمله پزشکان، رفتاردرمان و گفتاردرمان مواجه می‌باشد خاطر نشان ساخت: در ۵ مرکز مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج سازمان بهزیستی در سال گذشته به ۳۰۷ زوج جوان مشاوره ازدواج ارائه شده است.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: شیر خوارگاه معتضدی به عنوان تنها شیرخوارگاه شهر کرمانشاه ظرفیت پذیرش ۴۳ کودک را دارد. در این شیرخوارگاه کودکان بی سرپرست از بدو تولد تا سن ۳ سالگی را نگه‌داری می‌کنند.

وی افزود: ۵ مرکز خانه کودکان و نوجوانان با ظرفیت۶۷ کودک، مراکز نگه‌داری معلولان زیر ۱۴ سال با ۱۲۰ مددجو، ۵مرکز نگه داری معلولان بالای ۱۴ سال با ۳۰۰ مددجو، ۲ مرکز نگه داری بیماران روانی مزمن با ۳۷۰  مددجو به صورت شبانه‌روزی ارائه خدمت می کنند.

رضوان مدنی به فعالیت ۱۳ مرکز اورژانس اجتماعی در راستای خدمت‌رسانی و مشاوره به کسانی که مشکلات اجتماعی، خانوادگی و روحی و روانی دارند اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در مرکز خانه امن زنان و خانه سلامت دختران به ترتیب۱۲۲ و۱۰۹ مددجو حضور دارند. در ۱۲ مرکز سالمندان ۳۲۰ سالمند و در ۲۲ مرکز ماده ۱۵(کمپ) ۶هزارو ۲۸۱ مددجوی معتاد که داوطلبانه به این مراکز معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه ۵ مرکز گذری به معتادین و خانواده‌های آن ها خدمات ارائه می‌کنند اظهارداشت:  ۲ مرکز موبایل سنتر در سطح شهر گشت زنی دارند و به مردم مشاوره و خدمات ارائه می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه به سرپناه‌های شبانه(شلتر) اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ۵ مرکز برای مردان و ۱ مرکز برای زنان در سال ۹۷ ارائه خدمت می کردند. تعداد ۶۰ مرکز مشاوره حضوری، ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی و ۲۶ مرکز مداخله و مشاوره طلاق نیز آماده مشاوره و کمک رسانی فکری به خانواده‌ها و رفع مشکلات آن ها می‌باشند. ۱۰مرکز درمان سرپایی نیز در محلات پرخطر آماده خمت رسانی هستند. مرکز ماده ۱۶ که در سال گذشته به ۱هزارو ۳۶۳ فرد معتاد خدمات ارئه داده است.

وی درخصوص فعالیت‌های حمایتی این سازمان اظهارداشت: در سال گذشته ۱۸۵ کمک هزینه جهیزیه اهدا شد و در راستای توانمند سازی و اشتغال برای ۲هزار ۷۸ مددجو از طریق وام و هزینه‌های سازمان تسهیلبات پرداخت شد. ۳هزار و۹۶۸ مسکن واگذاری شده است اما به دلیل مشکلات اقتصادی و محدودشدن بودجه دولت در واگذاری مسکن به دیگر مددجویان چالش هایی پیش رو داریم.

رضوان مدنی بازتوانی و ایجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار را از دیگر خدمات این اداره کل برشمرد و گفت: در حوادث و بلایا از جمله زلزله و سیل تیم‌های محب برای مشاوره و حمایت روانی حضور پیدا می کنند و در سیل اخیر قریب به ۸هزارو ۷۹ نفر توسط این تیم مشاوره گرفته‌اند.

وی افزود: پرداخت مستمری به خانواده های معلولین، حق پرستاری به کسانی که افراد با ضایعه نخاعی را نگه‌داری می‌کنند، پرداخت هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان معلول, ارائه و کمک به خرید وسایل و تجهیزات توانبخشی، مناسب سازی مسکن و خودروی معلولین و خدمات توان پزشکی، آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت ها، پیشگیری از اختلالات ژنتیک و غربالگی شنوایی نوزادان و پیشگیری از تنبلی چشم نوزادان که همگی خدماتی است که زیر نظر بهزیستی انجام می‌شود.

بهزیستی در طرحی با عنوان پویش بهشتی زیستن از تمام افراد خیر و متمول  برای کمک دعوت به عمل می آورد. شماره  حساب های بهزیستی برای کمک  به مددجویان : شماره بانک ملت ۲۳۴۵۳۶۳۸۰۰ و بانک رفاه ۵۸۹۴۳۷۰۰۰۰۲۲۲۸۲ و شماره حساب ۳۸۳۸۰۰۶۷۰-۳۸۳۸۰۰۶۵ برای کسانی که قصد کمک غیرنقدی را دارند ارائه داد.

همچنین مشاوره تلفنی رایگان سازمان به شماره ۱۴۸۰همیشه و در هر ساعت آماده کمک رسانی و مشاوره ، اورژانس اجتماعی به شماره ۱۲۳ جهت خدمت رسانی به افرادی هستند که در معرض انواع خطرات هستند، می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظرات