رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشاورزان عزیز استان کرمانشاه مبارزه با زنگ زرد گندم را جدی بگیرند زیرا عدم سمپاشی مزارع علیه بیماری زنگ زرد می تواند عملکرد مزارع گندم را به شدت کاهش دهد. به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، مهندس شریفی با بیان مطلب فوق افزود: عدم سمپاشی مزارع […]

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشاورزان عزیز استان کرمانشاه مبارزه با زنگ زرد گندم را جدی بگیرند زیرا عدم سمپاشی مزارع علیه بیماری زنگ زرد می تواند عملکرد مزارع گندم را به شدت کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، مهندس شریفی با بیان مطلب فوق افزود: عدم سمپاشی مزارع علیه زنگ زرد بسته به شدت خسارت می تواند از ۱۰ تا ۹۰ درصد به عملکرد محصول خسارت وارد نماید.

شریفی با اشاره به اینکه سمپاشی علیه بیماری زنگ زرد گندم از ۱۴ فروردین ماه از مناطق گرمسیری استان کرمانشاه شروع شده خاطرنشان کرد: سمپاشی زنگ زرد در مناطق معتدل و سرسیر استان همچنان ادامه دارد.

شریفی خاطرنشان کرد: تاکنون در سطح  بیش از ۱۸ هزار هکتار در مزارع گندم و جو علیه بیماری زنگ زرد سمپاشی انجام شده و پیش بینی می شود در روزهای آتی سطح مبارزه افزایش یابد.

شریفی با بیان اینکه ارقام گندم کشت شده در استان به بیماری زنگ زرد حساس می باشند، تصریح کرد: شرایط محیطی برای آلودگی به بیماری زنگ زرد مناسب است؛ به همین دلیل مزارع باید حتما با قارچ کش مناسب سمپاشی شوند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه گفت: به کشاورزان گندمکار توصیه می شود جهت حفظ سلامت سه برگ انتهایی منتهی به خوشه که نقش بسیار مهم و اصلی در عملکرد محصول گندم دارد حتما مزارع گندم آبی را حداقل یکبار با قارچ کش مناسب سمپاشی نمایند.

گفتنی است طی سال زراعی جاری بعلت کثرت بارش ها، شاهد گسترش زنگ زرد در سطح مزارع غلات هستیم و این در حالی است که چنین وضعیتی ظرف ده سال گذشته سابقه نداشته است.

 

اخبار مرتبط

نظرات