رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October
شعار روز جهانی خانواده در سال2019؛

نقش خانواده در تغییرات اقلیمی

۱۵ می ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ روز بین المللی خانواده است . به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، روز بین المللی خانواده در سال ۲۰۱۹ به نقش خانواده در تغییرات اقلیمی می پردازد که هدف از اهداف توسعه پایدار است. در هدف سیزدهم اهداف توسعه پایدار  «اقدام عاجل برای رویارویی با تغییر اقلیم و […]

۱۵ می ۲۰۱۹ برابر با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ روز بین المللی خانواده است .

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، روز بین المللی خانواده در سال ۲۰۱۹ به نقش خانواده در تغییرات اقلیمی می پردازد که هدف از اهداف توسعه پایدار است.

در هدف سیزدهم اهداف توسعه پایدار  «اقدام عاجل برای رویارویی با تغییر اقلیم و آثار آن»  عنوان شده است.

برگزاری سالانه روز بین المللی خانواده نشان دهنده اهمیت جامعه بین المللی برای خانواده ها و نقش آنها در توسعه است.

جشن ها و یادبود های اخیر این روز بر نقش خانواده بر برنامه های اقلیمی تحت عنوان اهداف ۱۵ و ۱۶ به پاسداشت، احیا و ترویج استفادهٔ پایدار از بوم سازگان‌های زمینی، مدیریت پایدار جنگل‌ها، مبارزه با بیابان زایی و توقف و معکوس سازی روند تخریب (یا فرسایش) زمین و همچنین متوقف ساختن تخریب تنوع زیستی،  ترویج جوامع صلح جو و فراگیر برای توسعهٔ پایدار، برقراری امکان دسترسی به عدالت برای همه و ایجاد مؤسسات مؤثر، پاسخ گو و فراگیر در همهٔ سطوح تمرکز دارد.

توجه نشست امسال بر خانواده، سیاست های خانواده و اهداف مهم طرح بند ۱۳ اهداف اصلی توسعهٔ پایدار می باشد،  که از جمله آنها می‌توان به دو طرح اقلیمی که در ذیل آمده اشاره کرد:اقدامات اقلیمی، طی برنامه اقلیمی توسعه آموزش، افزایش آگاهی انسانی و ظرفیت های سازمانی برای کاهش تغییرات اقلیمی ، انطباق و کاهش تاثیر خطرات زودرس و  تکمیل  کردن مقدار تغییرات آب و هوایی نسبت به سیاست ها، برنامه ریزی ها و استراتژی های ملی.

کارها و بحث های گروهی مورد توجه بیشتر قرار خواهند گرفت از جمله :

۱-کار گروهی رده های در یک گروه سنی برای دستیابی به پایداری بیشتر

۲- توسعه پایدار آموزش و پرورش

۳- کشاورزی پایدار با چشم اندازی بومی و محلی

۴- طرح “سبز کردن آبی” و سایر شیوه های مفید مطرح شده در سازمان ملل

اجرای  این چهار روش توسط بخش توسعه اجتماعی انسانی وزارت امور اقتصادی و اجتماعی و جامعه مدنی ارتباطات جهانی سازماندهی شده است.

اهداف و فعالیت های این رویداد مهم برای عموم و جوامع مدنی، دانشگاهیان و متخصصان آزاد می باشد.

ترجمه و تدوین : نسیم جهانی میلکان آنلاین

اخبار مرتبط

نظرات