رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه گرافیک و طراحی از رشته های هنری است که در دنیای مجازی امروز حرف اول را می زند گفت: هنر گرافیک به عنوان یکی از ظریف ترین، حساس ترین و تاثیرگذارترین رشته های هنری است. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، حجت الاسلام رحیم جعفری در […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه گرافیک و طراحی از رشته های هنری است که در دنیای مجازی امروز حرف اول را می زند گفت: هنر گرافیک به عنوان یکی از ظریف ترین، حساس ترین و تاثیرگذارترین رشته های هنری است.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، حجت الاسلام رحیم جعفری در آیین افتتاحیه نمایشگاه پوستر زنان طراح ایران و ترکیه و تجلیل از زنان طراح کرمانشاهی که در نگارخانه کلهر مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی برگزار شد بیان داشت: هنر گرافیک حرفه‌ای فنی و تخصصی در فضای مجازی است که امروزه همه با آن سروکار دارند و هنرمندان این رشته به خوبی می توانند با مخاطبین ارتباط بگیرند.

وی توجه ویژه روز جهانی گرافیک به دو مقوله برگزاری نمایشگاه مشترک با کشور ترکیه و زنان را جالب و تازه خواند و گفت: این رویداد بین المللی که در یک نمایشگاه ۸۰ اثر از هنرمندان ترکیه و ایران در ۵ استان به نمایش گذاشته شود جالب و تازه است. نگاه به دیپلماسی فرهنگی که در دولت وجود دارد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مورد تاکید است به ویژه برای استان‌هایی که استان مرزی هستند. باید بتوانیم با کشورهای همسایه ضمن تعاملات فرهنگی، هنری و اقتصادی و سیاسی خلاقیت و توانندی‌ها را نیز به همددیگر منتقل و به نمایش بگذاریم .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه به توانمندی و استعداد بانوان در بسیاری از کشورهای دنیا و ایران کمتر توجه می شود خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از رویکردهای خوب دولت تدبیر و امید توجه به توانمندی بانوان در حوزه های مدیریتی، فرهنگی و هنری است. باید بفهمیم که جنسیت خیلی مسئله مهمی نیست و اصل نبوغ، استعداد و قدرت است که در عرصه های مختلف می تواند جود داشته باشد.

در این آیین جمعی از طراحان جوان و معلمین زن طراحی کرمانشاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظرات