رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October
  • پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 - 04:40
  • کد خبر : 6312
  • مشاهده : 2332 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : سم‌ پاشی رایگان دام و اماکن دامی روستایی وعشایری
توسط دامپزشکی شهرستان کرمانشاه انجام گرفت؛

سم‌ پاشی رایگان دام و اماکن دامی روستایی وعشایری

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: باعنایت به شروع فصل گرما و لزوم کنترل حشرات ناقل بیماری، طرح سمپاشی دام و اماکن دامی روستایی و عشایری شهرستان آغاز شد. به گزارش میلکان آنلاین، دکتر ایرج کاکایی اظهار داشت: عملیات سم‌پاشی در نواحی روستایی یکی از وظایف دامپزشکی است که در اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه همانند […]

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: باعنایت به شروع فصل گرما و لزوم کنترل حشرات ناقل بیماری، طرح سمپاشی دام و اماکن دامی روستایی و عشایری شهرستان آغاز شد.

به گزارش میلکان آنلاین، دکتر ایرج کاکایی اظهار داشت: عملیات سم‌پاشی در نواحی روستایی یکی از وظایف دامپزشکی است که در اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه همانند سال‌های گذشته با توان مضاعف برنامه‌های رایگان سم‌پاشی بدن دام و جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی و توزیع رایگان سم را در برنامه کاری خود دارد.

دکتر کاکایی افزود: در اجرای این طرح که حداقل یک ماه به طول می‌انجامد، دام‌های روستایی و عشایری و اماکن نگهداری آنها طی روز گذشته در روستاهای پشته گرمسیر عثمانوند از جمله : روستاهای گلیل، سلاطین، گلدره، خرونان، انارک سفلی، دره دوزخ و پشت کبود توسط اکیپ‌های دامپزشکی به صورت رایگان مورد سمپاشی قرار گرفتند تا ضمن کنترل جمعیت حشرات ناقل بیماری، انگل‌های خارجی بدن دام نیز از بین بروند.

وی ادامه داد: انگل‌های خارجی، علاوه بر تضعیف دام به دلیل خونخواری، ناقل برخی از بیماری‌های ویروسی و تک یاخته‌ای از جمله بیماری‌های مهم و خطرناک لمپی‌اسکین، تیلریوز و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) هستند که سمپاشی دام و اماکن دامی از اصلی‌ترین روش‌های کنترل و پیشگیری از این بیماری‌ها هستند.

وی رسیدگی به مشکلات و خدمت به عشایر غیور و روستاییان که قشر تولید کننده و بی‌ادعای جامعه محسوب می‌شوند را از مصادیق رونق تولید دانسته و خاطر نشان شد عملیات سم‌پاشی علیه بیماری‌های انگلی خارجی دام‌های سبک و سنگین در روستاهایی که کانون این بیماری‌ها در استان هستند، از اردیبهشت امسال توسط اکیپ‌های دامپزشکی آغاز و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات