رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
  • سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 06:18
  • کد خبر : 6297
  • مشاهده : 2451 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه از استان‌های دیگر بیشتر است
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه :

قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه از استان‌های دیگر بیشتر است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه به دلیل همجواری با کشور عراق نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است. به گزارش میلکان آنلاین، دکتر قباد محمدی در نشست خبری که در روز دوشنبه دوم اردیبهشت به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های دارویی کشور […]

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه به دلیل همجواری با کشور عراق نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است.

به گزارش میلکان آنلاین، دکتر قباد محمدی در نشست خبری که در روز دوشنبه دوم اردیبهشت به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های دارویی کشور اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد داروهای مورد استفاده بیماران در کشور تولید شده که ۴۵ درصد مواد اولیه این داروها از کشورهای خارجی وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه پنج درصد از داروهای مورد نیاز از کشور خارجی وارد می‌شود افزود: با وجود اینکه دارو و مواد غذایی جز لیست تحریم‌ها قرار نگرفته اما به دلیل مسدود شدن راه‌های مالی، دارو و غذا نیز تحت تاثیر تحریم‌ها قرار گرفته است.

دکتر محمدی با بیان اینکه استفاده از تولیدات دارویی باید در کشور فرهنگسازی شود، عنوان کرد: برای فرهنگسازی استفاده از تولیدات داخلی، پزشکان و متخصصان مربوطه باید داروهای ایرانی را به بیماران توصیه کرده و به آنها اطمینان خاطر دهند که داروهای ایرانی از نظر کمیت و کیفیت در درجه بالایی قرار دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه قاچاق معکوس دارو روز به روز در حال افزایش است، بیان کرد: قاچاق معکوس دارو در کرمانشاه، به دلیل همجواری با کشور عراق نسبت به استان های دیگر بیشتر است که برای جلوگیری از قاچاق دارو، نظارت‌ها بر مواد دارویی بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از قاچاق دارو در داروخانه‌ها، تیم‌های بازرسی افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: برای حمایت از تولیدات دارویی، نظارت بیشتری بر پخش دارو و داروخانه‌ها انجام می‌گیرد که مردم کمبود دارو را در کرمانشاه نداشته باشند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با تشدید گرانی محصولات، تقلبات مواد غذایی نیز زیاد شده است، بیان کرد: مردم باید در این مورد همکاری‌های لازم را با معاونت غذا و دارو انجام دهند و از خرید مواد غذایی بدون شناسنامه و بدون پروانه ساخت معتبر خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات