رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

شهردار کنگاور به مشکلات مالی شهرداری کنگاور اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری با کاهش درآمدهای جاری با معضلات زیادی مواجه شده است. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، رامین صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد:  در سال جاری شهرداری کنگاوراز هفت میلیارد تومان اعتبار، مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان به […]

شهردار کنگاور به مشکلات مالی شهرداری کنگاور اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری با کاهش درآمدهای جاری با معضلات زیادی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، رامین صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد:  در سال جاری شهرداری کنگاوراز هفت میلیارد تومان اعتبار، مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان به محله کم برخوردار حسن آباد اختصاص یافته است.

وی افزود: برای شهرداری ها ۲۰۰ وظیفه ی مختلف ارائه شده است که به گفته ی وزیر کشور بیش از ۸۰۰ شهرداری در سراسر کشور ورشکسته شده است که شهرداری با اقتصاد مردم شهر ارتباط مستقیم دارد.

شهردار گنکاور اظهار کرد: امسال حقوق پرسنل به روز پرداخت شد و در خصوص مطالبات پرسنل و نیروهای شرکتی مشکلی نداشته ایم.

صادقی با اشاره به کارهای انجام شده در ۹ماه اول سال افزود:احداث  گلخانه ۵۰۰ متری حدود ۳۶ هزار مترمربع ، زیرسازی یک هزار متر معابر، دفع آبهای سطحی، توسعه فضای سبز و احداث پارک ولیعصر، کاشت ۴۰ هزار اصله نهال، نصب وسایل ورزشی در پارک ها، ۵۴ مورد اطفاء حریق، ۲ هزار و۱۰۰ مورد اطفاء حریق در اراضی کشاورزی از جمله این اقدامات است.

این مقام مسئول ادامه داد: حمل روزانه ۸۰ تن زباله در روز، جمع آوری یک هزار و ۴۰قلاده سگ ولگرد، نصب روشنایی در سطح تمام پارک ها و معابر شهری، توزیع لاستیک ۴۳۴ حلقه لاستیک در بین تاکسی داران با نرخ دولتی، جمع آوری بیش از هزار مورد جمع آوری سد معبروخرید ۲۵۹ سطل زباله ازدیگر خدمات این شهرداری است.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ هکتار بافت فرسوده در کنگاوروجود دارد گفت : محله غم تسلی یکی از معضلات کنگاور بود که با پیگیری های مسئولین بحث جابجایی این محله صورت گرفت که ۳۰مورد جابه جایی در یک ماه اخیر داشته ایم.

صادقی در ادامه گفت : در دهه فجر امسال، افتتاح مسکن مهر مهرآوران  را خواهیم داشت که بدین وسیله بسیاری از مشکلات شهروندان حل و فصل شود.

وی بیان داشت: در سال ۹۸ افزایش ۲۰درصدی حقوق کارکنان راداریم. با هماهنگی که با اعضای شورای شهر انجام شد هیچ گونه افزایش عوارضی در سال آینده نخواهیم داشت.

شهردار کنگاور گفت: با توجه به اینکه کنگاور دروازه ورودی استان کرمانشاه محسوب می شود و از مشکلات عدیده ی درحوزه شهری دارد.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت قیر از ۸۰۰ هزار تومان به حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مشکلاتی را بوجود آورده است چون  سهمیه قیر رایگان به شهرهای بالای ۵۰ هزار نفرتعلق می گیرد.

صادقی عنوان کرد: در سال ۹۷ حدود ۲۱هزار تن آسفالت از کارخانه شهر کنگاور برای بازسازی معابر استفاده شده است که البته این میزان مشکلات را رفع نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: سه خیابان جدید در کنگاور در دست احداث است و برای مقابله با معظل ترافیک زیرسازی صورت خواهد گرفت.

صادقی گفت: اقداماتی از جمله طراحی سفره هفت سین و ایجاد فضای متفاوت برای نوروز ۹۸ازبرنامه های این شهرداری است.

رییس شورای اسلامی شهر کنگاورنیز دراین نشست با بیان اینکه طبق اصل ۴۴قانون اساسی  مسئولان موظف هستند شرایط اشتغال زایی را تسهیل کنند، بیان داشت: شهرداری برای سرمایه گذاران ۲۵درصد تخفیف قائل می شود تا شرایط اشتغال زایی را راحتتر کنند.

اخبار مرتبط

نظرات