رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

استاندارد شاهراه اصلی در بعد کیفیت و نیاز همیشگی جامعه است

به گزارش میلکان آنلاین، رییس، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران ، با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه و رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند. در این دیدار که در محل شورای اسلامی برگزار گردید حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت […]

به گزارش میلکان آنلاین، رییس، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران ، با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه و رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار که در محل شورای اسلامی برگزار گردید حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، استاندارد نیاز همیشگی جامعه است اظهار داشت: همه ما باید در حوزه کیفیت مطابق با نظر استاندارد پیش رویم.

ایشان با اشاره به شرایط تحریم، افزود: در شرایط تحریم، نیاز ما به استاندارد بیش از پیش است چرا که سلامت و ایمنی جامعه، دغدغه همه مسئولان است و هیچ جبری به کوتاه آمدن از استاندارد نداریم.

وی استاندارد را شاهراه اصلی در بعد کیفیت دانست و گفت: اهتمام مسئولان این سازمان برای ارتقای جایگاه سازمان و تصویب قانون جدید ستودنی است.

در ادامه این دیدار، ریاست سازمان ملی استاندارد ضمن تقدیر از تلاش کلیه نمایندگان محترم مجلس در تصویب قانون جدید سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، گام مهمی در جهت تحقق سیاست هایی کلی اقتصاد مقاومتی بوده و امیدواریم با اجرای این قانون و باور بر اینکه  ” استاندارد کليد توسعه اقتصادي کشور است”  گام های بلندی براي تحول نظام استاندارد سازی کشور و مدیریت کیفیت برداشته شود.

نیره پیروزبخت با اشاره به اینکه شاخص های کیفی سازمان ملی استاندارد ایران در برخی موارد بالاتر از مشابه آن در کشورهای اروپایی است، افزود: ارتقای رتبه ایران از رتبه سی و دوم به بیست و دوم در بین ۱۶۳ کشور عضو ایزو (سازمان جهانی استاندارد) موفقیتی بود که نشان دهنده قابلیت های جهانی سازمان ملی استاندارد است.

محمودرضا نیازی مدیر کل استاندارد کرمانشاه نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه این اداره کل همواره در کنار توليدکنندگان و صنعت گران استان بوده و به عنوان مشاور و راهنماي واحدهای تولیدی و خدماتی استان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد، اظهار داشت: این اداره کل در کنار بعد نظارتی فعالیت های خود همیشه در جهت ایجاد اشتغال پایدار و ارتقا کیفیت کالاهای تولید داخل شده تلاش خواهد داشت که این مهم منجر به اقبال بیشتر مصرف کنندگان به خرید کالای ایرانی و رونق اقتصادی استان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه با داشتن بیش از  ۳۷۱  کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، به عنوان دروازه صادراتی ایران با این کشور شناخته می شود  افزود: به صورت میانگین قریب ۵۰ درصد کالاهای صادراتی از مرزهای استان مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و با نظارت مستقیم و تنها در صورت انطباق با استانداردهای ملی مربوطه صادر می شوند.

مدیر کل استاندارد استان در ادامه با اشاره به ظرفیت های خوب استان در حوزه تولید و صنعت اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه صنایع خودر ،  ۲ واحد تولیدی قطعات خودرو در استان کرمانشاه بیش از ۸۵ درصد سیبک و مفصل گروه خودرو سازی سایپا برای (خودروهای پراید، ساینا و تیبا) را تولید می کنند و در حوزه صنایع پتروشیمی با وجود ۳ شرکت پتروشیمی در استان،  ظرفیت احداث واحدهای پتروشیمی جدید و فرآوری محصولات نفتی و پتروشیمی در استان وجود داشته و می‌توان در راستای توسعه اقتصادی استان و ایجاد اشتغال این محصولات را با مرکزیت کرمانشاه به عراق صادر نمود.

اخبار مرتبط

نظرات