رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
  • شنبه 15 دی 1397 - 09:04
  • کد خبر : 5616
  • مشاهده : 2128 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : جشنواره استانی فجر با ۱۶ نمایش در کرمانشاه

جشنواره استانی فجر با ۱۶اجرای صحنه‌ای و خیابانی هفته پایانی دی ماه برگزار می‌شود. رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار میلکان آنلاین بیان داشت: هرساله همزمان با دیگر بخشهای هنری در سراسر کشور جشنواره تئاتر فجر نیز برگزار می‌شود. محمددرند با اشاره به مرکز زدایی و برگزاری جشنواره فجر در ۷ […]

جشنواره استانی فجر با ۱۶اجرای صحنه‌ای و خیابانی هفته پایانی دی ماه برگزار می‌شود.
رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار میلکان آنلاین بیان داشت: هرساله همزمان با دیگر بخشهای هنری در سراسر کشور جشنواره تئاتر فجر نیز برگزار می‌شود.
محمددرند با اشاره به مرکز زدایی و برگزاری جشنواره فجر در ۷ سال گذشته در استانها گفت: هرسال تعدادی از استانها‌ میزبان آثار موفق دوره‎های گذشته جشنواره فجر، جشنواره های بین المللی داخلی و خارجی هستند.
وی افزود: خوشبختانه کرمانشاه با حضور ۶ نمایش میهمان و ۵نمایش نامه خوانی صحنه ای و ۵ نمایش خیابانی از گروه های کرمانشاهی بیشترین سهم را در بین استانها به خود اختصاص داده است.
رییس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه این جشنواره را غیر رقابتی عنوان کرد و یادآور شد: هدیه مرموز به نویسندگی و کارگردانی یاسر خاسب از کارهای شاخص این جشنواره است که بعد از اجراهای موفق در کشورهای مختلف و جشنواره های بین‌المللی به کرمانشاه می آید. کار برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز از دیگر آثار برجسته ای است که در کرمانشاه روی صحنه می رود.
وی با بیان اینکه کارگاه های آموزشی کارگردانی و بازیگری به مدت ۴۸ ساعت در زمان برگزاری جشنواره برپا خواهد شد، خاطر نشان ساخت: سهراب سلیمی و محمودرضا رحیمی از اساتید برجسته کارگردانی و بازیگری در محل پلاتو تجربه و سالن شماره ۳تئاتر شهر مجموعه انتظار کرمانشاه این کارگاه ها را برگزار خواهند کرد.
درند گفت: در حاشیه این جشنواره از کتابچه چهل سال تئاتر کرمانشاه رونمایی خواهد شد، نمایشگاه کتاب تخصصی تئاتر با تخفیف ۴۰درصدی و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر نیز در لابی تئاتر شهر کرمانشاه برپا خواهد شد .

اخبار مرتبط

نظرات