رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
دکتر معصومی فوق تخصص بیماریهای قلب و عروق:

ورزش ۳۳ درصد همه مرگ ها را کاهش می دهد

فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درکنگره قلب و ورزش با بیان اینکه مفیدترین ورزش ها پیاده روی تند، دوچرخه سواری، دویدن و شنا می باشدگفت: ورزش هایی مانند بدنسازی از نظر متخصصان قلب توصیه نمی شود. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین؛ دکترمعصومی با اشاره به اینکه ورزش […]

فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درکنگره قلب و ورزش با بیان اینکه مفیدترین ورزش ها پیاده روی تند، دوچرخه سواری، دویدن و شنا می باشدگفت: ورزش هایی مانند بدنسازی از نظر متخصصان قلب توصیه نمی شود.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین؛ دکترمعصومی با اشاره به اینکه ورزش باید با هدف حفظ سلامتی انجام شود گفت: هر فرد در هفته باید ۱۵۰ دقیقه ورزش مفید انجام دهد و برای بالا بردن سطح سلامتی قلب اگر این میزان به ۳۰۰ دقیقه افزایش یابد بهتراست.

وی افزود:ورزشکاران حتما ۲ ساعت قبل از غذا و و یک ساعت بعد از  غذا ورز ش کرده و درهنگام ورزش کردن حتما آب بخورند.

این متخصص قلب و عروق با اشاره به مصرف مکمل ها در تعدادی از باشگاه های ورزشی ، مصرف این مکمل ها و مواد نیروزا را به شدت برای سلامتی قلب مضر دانست و تأکید کرد: جوان ۱۹ ساله کرمانشاهی قلب خود را به دلیل مصرف پودر و مواد نیروزا در باشگاه های ورزشی از دست داد.

وی همچنین از مردم خواست تغذیه سالم داشته و ازمصرف فست فودها جدا پرهیز کنند.

وی افزود:ورزش حداقل ۳۳ درصد همه مرگ ها را کاهش می دهد. محدودیتی برای ورزش وجود ندارد و افراد در هر سنی می توانند ورزش کنند از نظر ما کارهایی که افراد در منزل انجام می دهند به عنوان یک تحرک ورزش محسوب می شود و به بانوان توصیه کرد حتما ورزش کنند چرا که بی تحرکی موجب بروز بیماری های فراوانی می شود.

اخبار مرتبط

نظرات