رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

به گزارش میلکان آنلاین، استاندار کرمانشاه در نشست شورای معادن استان اظهار داشت: کرمانشاه ۱۲۳ هزار بیکار دارد در حالیکه ادارات استان حداکثر ۶۰ هزار نفر پرسنل دارند که حداقل ۲۰ درصد آن مازاد بر نیاز جذب شده اند. بنابراین فارق التحصیلان باید برای اشتغال، تنها منتظر کار دولتی نباشند.. هوشنگ بازوند با بيان اینکه […]

به گزارش میلکان آنلاین، استاندار کرمانشاه در نشست شورای معادن استان اظهار داشت: کرمانشاه ۱۲۳ هزار بیکار دارد در حالیکه ادارات استان حداکثر ۶۰ هزار نفر پرسنل دارند که حداقل ۲۰ درصد آن مازاد بر نیاز جذب شده اند. بنابراین فارق التحصیلان باید برای اشتغال، تنها منتظر کار دولتی نباشند..

هوشنگ بازوند با بيان اینکه شورای معادن استان از معدود کارگروه هایی است که از اختیارات قانونی برای لغو پروانه بهره برداری برخوردار است، افزود: برخی معادن چند سه سال است که تعطیل هستند و باید با لغو پروانه فعلی، این ظرفیت در اختیار یک کارآفرین دیگر قرار گیرد.

وی تصريح كرد: تنها مدیر ارشد استان و یا مدیرکل اداره کار، مسئول اشتغال نیست و تمامی مدیران کل در این زمینه مسئول هستند و باید طرح ها و پروژه های خود را در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان اجرایی کنند.

نماينده عالي دولت در استان گفت: مدیران ظرفیت های اشتغال زا در حوزه های کشاورزی و صنعت و معدن را شناسایی و به کارآفرینان و جوانان تحصیل کرده معرفی کنند.

وي افزود: استان کرمانشاه دارای ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه معدن است که از این پتانسیل ها باید برای اشتغال زایی جوانان تحصیل کرده این حوزه بهره بگیریم

بازوند گفت: معادن گسترده قیر در گیلانغرب داریم ولی حتی یک کارخانه ایزوگام در این شهرستان نداریم و ایزوگام خانه های بازسازی شده در زلزله از شهرهای دیگر تامین شد.

وی خاطرنشان ساخت: چرا ساخت کانال کولر واحدهای بازسازی شده در سرپل ذهاب، برای یک استاد کار تبریزی توجیه اقتصادی دارد ولی استادکار کرمانشاهی همین کار را به بهانه ی عدم صرفه اقتصادی، انجام نمی دهد.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: برنامه مدون ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه معدن تهیه و به سرمایه گذاران و کارآفرینان معرفی شود.

وی افزود: مجموعه هایی مانند ایدرو، ایمیدرو و بانک پارسیان در دیگر استان ها سرمایه گذاری های بسیار مناسبی در حوزه معدن داشته اند و ظرفیت های استان در این حوزه به این مجموعه ها معرفی شود.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات