رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October
  • چهارشنبه 21 آذر 1397 - 10:37
  • کد خبر : 5315
  • مشاهده : 1093 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : نمایشگاه پژوهشی استان در دانشگاه رازی برگزار می‌شود

معاونت پژوهشی دانشگاه رازی خبرازبرگزاری نمایشگاه دستاورد های پژوهش وفناوری این دانشگاه داد وگفت:نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری ۲۵لغایت ۲۸ آذرماه با شعار “پژوهش هدفمند،فناوری ارزشمند،درخدمت تولیدملی” واقع در کتابخانه مرکزی پردیس باغ ابریشم برگزار میگردد. به گزارش خبرنگارمیلکان آنلاین، فرزاد ویسی بیان کرد: باتوجه به شعار امسال که محوریت آن تولید ملی و حمایت […]

معاونت پژوهشی دانشگاه رازی خبرازبرگزاری نمایشگاه دستاورد های پژوهش وفناوری این دانشگاه داد وگفت:نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری ۲۵لغایت ۲۸ آذرماه با شعار “پژوهش هدفمند،فناوری ارزشمند،درخدمت تولیدملی” واقع در کتابخانه مرکزی پردیس باغ ابریشم برگزار میگردد.

به گزارش خبرنگارمیلکان آنلاین، فرزاد ویسی بیان کرد: باتوجه به شعار امسال که محوریت آن تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی است اهمیت هفته پژوهش دوچندان است.

وی  افزود:پژوهش مبنای توسعه است.آنچه درزندگی اجتماعی استفاده می‌شود حاصل پژوهش و فناوری است.  بخش زیادی از ثروت دنیا برمبنای دانش است. در تمام کشورها نگاه ویژه‌ای به پژوهش می‌شود. در بعضی از کشورهای  توسعه یافته بیش ازنیمی از درآمد ناخالص کشورحاصل تولید دانش و پژوهش است.

مصطفی فیضی دبیر برگزاری این نمایشگاه نیز تصریح کرد: نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه  میزبان همشهریان ودانشجو ها و اساتید است.در روز پایانی نمایشگاه نیز برای افزایش انگیزه از دانش آموزان فعال، پژوشگران و فناوران  نمونه استانی در حوضه پژوهش تقدیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استراژی امسال نمایشگاه رونمایی از محصولاتی است که جنبه تجاری سازی اظهار داشت:  محصولاتی در حوضه  انرژی، نانو فناوری، محیط زیست، نفت، گاز، صنعت وآی تی با حضور ۶ دانشگاه و۳۰ دستگاه اجرایی در ۳۶غرفه به نمایش در خواهد آمد.

وی افزود:برای دانش آموزان تور علمی در نظر گرفته شده که با دانشگاه آشنا شوند از سه آزمایشگاه شیمی ومهندسی شیمی وعلوم  پایه  بازدید کنندو همچنین  با چهره های  علمی و افراد شاخص  دانشگاه  آشنا شوند

دبیر نمایشگاه از مستقل شدن مرکز اسناد توسعه خبر داد و گفت: پس از پایان نمایشگاه ساختمانی برای مرکز اسناد احداث خواهد شد و در مدت نمایشگاه مخازن باز است و علاقه مندان میتوانند بازید کنند. امیدواریم پس ازآن  مرکز اسناد توسعه محیط مناسبی برای هم اندیشی وگرد همایی علاقه مندان باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : در نهایت  از غرفه های ۳دانشگاه ۵دستگاه اجرای واحتمالا۷ شرکت و بخش صنعتی تجلیل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات