رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October

استاندار کرمانشاه در مراسم اهدای ماشین آلات عمرانی به شهرداری های مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استانداري و شهرداران این مناطق برگزار شد؛ اظهار داشت: از محل اعتبارات زلزله مبلغ ۷۸ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری های این مناطق زلزله زده اختصاص داده ایم. علاوه بر این ها ۱۵ […]

استاندار کرمانشاه در مراسم اهدای ماشین آلات عمرانی به شهرداری های مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استانداري و شهرداران این مناطق برگزار شد؛ اظهار داشت: از محل اعتبارات زلزله مبلغ ۷۸ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری های این مناطق زلزله زده اختصاص داده ایم. علاوه بر این ها ۱۵ میلیارد تومان نیز جهت پرداخت هزینه های جاری صدور پروانه ها در این مناطق اختصاص یافته است که در مجموع ۱۰۵میلیارد تومان به شهرداری های این مناطق کمک شده است.

به گزارش میلکان آنلاین، هوشنگ بازوند افزود: در ایام زلزله جلسه ای با آقای هاشمی رییس شورای شهر تهران داشتیم که قرار شد با درخواست دکتر نجفی شهردار وقت تهران در قالب یک تفاهم نامه شهرداری تهران ۱۰ میلیارد تومان به شهرهای زلزله زده کمک کند.

وی گفت: برخی از کسانی که وعده ی کمک به زلزله زدگان دادند در واقع سلفی بگیر بودند و در این میان برخی نیز به وعده ی خود عمل کردند که از این افراد تشکر می کنیم.

استاندار كرمانشاه افزود: دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ در روزهای اولیه توسط گروه های امدادی و خدماتی شهرداری تهران، در شهرهای زلزله زده هزینه شد و  ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان باقی مانده نیز صرف خرید ماشین آلات عمرانی برای شهرداری های مناطق  شد.

مقام ارشد استان خاطرنشان ساخت: همچنین تقاضای ۱۰۰ هزار تن قیر برای شهرداری های مناطق زلزله زده داشته ایم که از این قیر برای ترمیم معابر استفاده می شود.

استاندار كرمانشاه گفت: بیشترین خسارت ها به شهرداری سرپل ذهاب وارد شده است و بیشترین حجم بازسازی هم در این شهر است. هرچند ۶هزارو۷۰۰ واحد تخریبی در این شهر داشته ایم ولی تاکنون بیش از ۱۰ هزار پروانه ساخت صادر شده و به عبارتی ۳هزارو۵۰۰ واحد اضافی نیز نوسازی می شوند و شاهد یک شهر استانداردتر به لحاظ سازه ای خواهیم بود.

وي افزود: روند بازسازی در شهرهای زلزله زده تا پایان سال ۹۸ به پایان می رسد و باید سیمای شهرهای زلزله زده هرچه زودتر از آسیب های این بحران پاک شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات