رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October

به گزارش میلکان آنلاین، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه از افتتاح آزمایشگاه فرآورده های نفتی با امکان آزمون مشتقات نفتی از جمله گازوئیل، مازوت، قیر و مواد قیری، گریس، حلال ها و برش های نفتی، روان کننده ها و روغن های صنعتی در محل  گمرک پرویزخان خبر داد. محمودرضا نیازی تصریح کرد: اين آزمايشگاه به […]

به گزارش میلکان آنلاین، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه از افتتاح آزمایشگاه فرآورده های نفتی با امکان آزمون مشتقات نفتی از جمله گازوئیل، مازوت، قیر و مواد قیری، گریس، حلال ها و برش های نفتی، روان کننده ها و روغن های صنعتی در محل  گمرک پرویزخان خبر داد.

محمودرضا نیازی تصریح کرد: اين آزمايشگاه به همت بخش خصوصي و با هدف آزمون و تعیین ماهیت فرآورده هاي نفتی مربوط به نمونه های صادراتی، وارداتی، ترانزیت، سوآپ نفتی ایجاد شده است. ارائه خدمات آزمایشگاهی به گمرکات منطقه در مرز رسمی  پرویزخان شهرستان قصرشیرین بعد از ممیزی، توسط این اداره کل تایید صلاحیت شد و به استناد روش اجرایی سازمان ملی استاندارد ،گواهینامه تاییدصلاحیت این آزمایشگاه  به مدت یکسال صادر گردید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به مقوله صادرات می‌باشد، خاطرنشان نمود: از آنجایی که بیشترین حجم صادرات به کشور عراق از مبادی رسمی غرب استان  انجام میگیرد، لذا در جهت صیانت از کالاهای توليد داخل ایجاد آزمایشگاه‌هایی مجهز و توانمند در نقاط صفر مرزی استان ضروری بود تا فرآیند کنترل کیفیت محصولات صادراتی و وارداتی به کشور در کمترین زمان و با بالاترین سطح اطمینان انجام پذیرد.

نیازی افزود: درحال حاضرتعداد ۳۸ آزمایشگاه تحت پوشش این اداره کل تائید صلاحیت شده و در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمانی و معدنی، شیمایی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک ، مکانیک و فلزشناسی و فرآورده های نفتی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: درراستاي تحقق رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي پيرامون اهميت و ضرورت اجراي سياست‌هاي كلي اصل ۴۴ قانون اساسي و روح كلي حاكم بر اين سياست‌ها كه همانا كاهش تصدي‌گري دولت در موارد غيرضروري و ايجاد زمينه حضور بخش خصوصي در عرصه اقتصاد كشور مي‌باشد، اداره کل استاندارد کرمانشاه به‌عنوان دستگاه حاکمیتی، نظارتی  بخشی از امور تصدی‌گری خود را طی برنامه زمان‌بندی به بخش خصوصی واگذار و به تائید صلاحیت آزمایشگاه های همکار اقدام نموده است.

نیازی اذعان داشت: در حال حاضر قریب ۱۴۰ نفر از جوانان متخصص و بومی با تحصیلات عالیه دانشگاهی  درآزمایشگاه های تحت پوشش این اداره کل، مشغول به فعالیت هستند که بخشی از انجام آزمون نمونه فرآورده های  مختلف که قبلا توسط آزمایشگاه های مرجع  این اداره کل انجام میشد به آزمایشگاه های همکار واگذار شده اند.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه اظهار داشت: اداره استاندارد در کنار توليدکنندگان بوده و به عنوان مشاور و راهنماي واحدهای تولیدی و خدماتی استان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. وجود آزمایشگاه های همکار، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار که اولویت اصلی استان میباشد باعث تقویت بعد نظارتی سازمان ملی استاندارد وارتقا کیفیت کالاهای تولید داخل شده که در نهایت منجر به اقبال بیشتر مصرف کنندگان به خرید کالای ایرانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات