رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در همایش روز جهانی خاک از اقدامات مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در جهت حفظ و حراست از خاک و بهره برداری درست از آن خبر داد و گفت:  حفاظت و بهره برداری درست از خاک استان کرمانشاه، از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است. به گزارش میلکان […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در همایش روز جهانی خاک از اقدامات مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در جهت حفظ و حراست از خاک و بهره برداری درست از آن خبر داد و گفت:  حفاظت و بهره برداری درست از خاک استان کرمانشاه، از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است.

به گزارش میلکان آنلاین، دکتر شهبازی افزود: امروزه نقش خاک در تامین امنیت غذایی از جایگاه مهمی برخوردار بوده و در این راستا سیاست ما در سازمان جهاد کشاورزی توجه به حفظ و حراست خاک و بهره برداری مناسب از آن است.

شهبازی با اشاره به اینکه یکی از راهها برای حفظ خاک در بخش کشاورزی جلوگیری از فرسایش خاک است خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از فرسایش خاک اقداماتی توسط اداره کل منابع طبیعی برای حفظ جنگلهای زاگرس، همچنین کاشت و توسعه پوشش گیاهی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: پوشش گیاهی  در جلوگیری از فرسایش خاک بسیار موثر بوده و در حفظ منابع مغذی خاک نقش دارد.

شهبازی دیگر اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در حفظ خاک را  انعقاد قرار داد و همکاری با موسسه بین المللی ایکاردا بیان کرد و افزود: در این همکاری روش های کم خاک ورزی و بی خاک ورزی را در کشت محصولات زراعی دیم بکار گرفته می‌شود تا بتوان ساختمان خاک را با بقایای گیاهی تقویت کرد و از  تخریب آن جلوگیری شود.

مدیر کل سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه استفاده از سیستم های نوین آبیاری در کاهش فرسایش خاک بسیار موثر بوده گفت: اجرای روش های نوین آبیاری در مزارع استان در حال گسترش است و طی چند سال اخیر اجرای سیستم‌های نوین آبیاری رشد چشمگیری داشته است.

شهبازی افزود: در مناطقی که حساسیت فرسایش بالا بوده از آبیاری تیپ بهره برداری می شود زیرا میزان فرسایش را تا حد زیادی کاهش می دهد.

وی استفاده از کودها به خصوص کودهای آلی،کودهای سبز و کشت گیاهان پایا در زیر اشکوب های جنگلی را از دیگر برنامه های حفظ خاک در استان برشمرد.

 

اخبار مرتبط

نظرات