رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: جشن های بهار مهربانی می تواند فرصت لازم برای برخورداری جوانان مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار کرمانشاه را از اجرای گروه های موسیقی محلی و سنتی فراهم کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، […]

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: جشن های بهار مهربانی می تواند فرصت لازم برای برخورداری جوانان مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار کرمانشاه را از اجرای گروه های موسیقی محلی و سنتی فراهم کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، پریسا محمدی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، (یکشنبه، ١١ آذر) در نشست انجمن های فرهنگی هنری استان با محوریت برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: اجرای گروه‌های منتخب موسیقی محلی و سنتی یکی از برنامه های نشاط آور و مورد توجه در قالب جشن های بهار مهربانی است.
وی با اشاره به اجرای جشن های عمومی و مردمی «بهار مهربانی» با مشارکت انجمن‌های فرهنگی و هنری از جمله انجمن موسیقی استان، گفت: اقبال مردم نسبت به اجراهای موسیقی قابل توجه است اما امکان برخورداری آحاد مردم از کنسرت‌ها، به جهت بالابودن قیمت بلیط و عدم توان مالی فراهم نیست و غالباً طیف خاصی از جامعه که دارای تمکن مالی هستند می توانند از این بخش از برنامه های هنری استفاده کنند.
محمدی، با بیان اینکه همه مردم علاقه مند به موسیقی هستند، اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باید ساز و کاری را اندیشید تا امکان برخورداری عموم مردم به ویزه جوانان و نوجوانان مناطق حاشیه نشین، از این برنامه ها فراهم شود که در قالب «جشن های بهار مهربانی» می توان به این مهم دست یافت.
به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با پیش بینی ساز و کار لازم، رایزنی با سایر دستگاه ها و پایین آوردن هزینه های اجرای موسیقی و از سوی دیگر حمایت از هنرمندان و موسیقی فاخر محلی و سنتی، می توان امکان برخورداری اقشار مختلف و ایجاد شور و نشاط در جامعه را فراهم آورد.
وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت هر جامعه ای مستلزم توسعه فرهنگی است، عنوان کرد: باید برای ارتقاء فرهنگی جامعه اعتبار گذاشت و سرمایه گذاری کرد که در این راستا ابزار فرهنگی و هنری بیشترین اثرگذاری را خواهند داشت.
محمدی، با تأکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی زمان بر است، عنوان کرد: بیشترین نیاز به فعالیت های فرهنگی و هنری ازجمله برنامه های مورد استقبال و جذاب برای نسل جوان، اجرای گروه های موسیقی است که باید این نوع از برنامه ها را به مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهر برد.
وی برگزاری کنسرت بانوان را یکی از درخواست های اصلی نیمی از جمعیت شهر کرمانشاه خواند و گفت: هنوز امکان برگزاری کنسرت بانوان فراهم نشده است که امیدواریم با درایت مدیرکل محترم و همکاری انجمن موسیقی، زمینه برگزاری آن ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظرات