رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران :

۲۸ واحد در شهرک صنعتی سرپل ذهاب فعال شده اند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب بیان داشت: اقدامات نسبتا وسیعی در ارکان وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ارتباط با کمک به بازسازی و برگشت به چرخه تولید واحدها انجام شده است. به گزارش خبرنگار میلکان، محسن صالحی‌نیا با بیان اینکه در ارتباط با […]

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب بیان داشت: اقدامات نسبتا وسیعی در ارکان وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ارتباط با کمک به بازسازی و برگشت به چرخه تولید واحدها انجام شده است.

به گزارش خبرنگار میلکان، محسن صالحی‌نیا با بیان اینکه در ارتباط با زیرساخت شهرک مثل آوار برداری و اصلاح زیرساخت ها در همان روزهای اولیه بحران خدمات مناسبی ارائه شده است گفت: ۲۸ واحد با ظرفیت اشتغال حدود۴۰۰ نفردر این شهرک صنعتی مشغول هستند .

وی افزود: بعضی از آنها نوع تولیدشان را عوض کردند و برخی با در اختیار گرفتن بخش هایی به عنوان اجاره ای و یا تامین ماشین آلات به صورت موقت مشغول فعالیت هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: باتوجه به اینکه نیاز هست با تکمیل این زیرساخت ها ، واحدهای تولیدی با ظرفیت و یک شرایط اقتصادی مناسب فعالیت کنند. صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک باتوجه به مصوباتی که بوده در این زمینه به کمک آمده است.

وی تصریح کرد:۱۸ میلیارد تومان ضمانت نامه برای  ۲۹ واحد مصوب شده که فرآیند صدور ۱۴ میلیارد ضمانت  نامه برای ۲۶ واحد اجرایی شده است.

صالحی‌نیا با بیان اینکه بعضی از واحدها به ماشین آلات و تجهیزات نیاز دارند اما با توجه به محدودیت تامین منابع و  بالا رفتن هزینه ها به ویژه درشرایط ارزی که اتفاق افتاده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و شرکت شهرک های صنعتی بایستی تلاش کنند ضمن بازسازی اگر لازم شد آنها را به  روزرسانی کنند.این واحد ها همانطورکه به ساختارتولید برمی گردند باید هزینه های مورد نیاز برای تامین سرمایه درگردش آنها تامین شود تا به تولید براساس ظرفیت اقتصادیشان کمک کنند.

وی یکی از سیاست های محوری توسعه ی صنایع کوچک را در اختیار گذاشتن منابع با هماهنگی که بابانک های عامل انجام می شود عنوان کرد و افزود: برای رونق واحدهای صنعتی باید از هرآنچه که درقالب قوانین مربوطه است کمک کنیم چه درنرخ سودتسهیلا ت و چه درتامین وثایق .آنچه که دراختیار ستاد رفع موانع تولید استان است  درهمین جا تصمیمات لازم اتخاذ شود و اگرهم لازم شد ما موانع را درستاد

رفع موانع تولید کشوری  که باریاست وزیرمحترم با اختیارتام ازهیئت وزیران است رفع می کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات