رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه :

مرزهای صادراتی کرمانشاه نیازمند توجه ملی است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه صادرات را موتورمحرک اقتصاد کشور عنوان داشت و گفت: صادرات نقش مهمی عرصه اقتصاد ایفا می کند و افزایش صادرات موجب ایجاد فرصت های شغلی جدید ، رشد و رونق اقتصادی می گردد. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، محسن رستمی در آیین گرامی داشت روز ملی […]

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه صادرات را موتورمحرک اقتصاد کشور عنوان داشت و گفت: صادرات نقش مهمی عرصه اقتصاد ایفا می کند و افزایش صادرات موجب ایجاد فرصت های شغلی جدید ، رشد و رونق اقتصادی می گردد.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، محسن رستمی در آیین گرامی داشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان کرمانشاه تکیه بر داشته های داخلی و توجه به بازرهای خارجی را همواره و در اقتصاد مقاومتی مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: با توجه موقعیت جغرافیایی و وجود بازارچه و مرزهای و پتانسیل های فراوان استان کرمانشاه نقش مهمی درصادرات بویژه به کشورعراق را دارد. بطوریکه درسال ۹۶ علی رغم مشکلات فراوانی  که برای صادرات به این کشور وجود داشت بیش از۲ میلیون دلارصادرات به این کشور داشتیم.

وی افزود:  امسال بیست ودومین سالروزملی صادرات درشرایط متفاوتی برگزار می شود و علی رغم محدودیت های ناشی ازتحریم‌های در ۸ ماهه اول سال جاری شاهد رشد ۵۳ درصدی صادرات ازمرزهای استان کرمانشاه هستیم. درطی ۸ ماهه منتهی به آبان امسال بیش از یک میلیارد و۹۰۳ میلیون دلارکالا ازاستان به ۳۶ کشورجهان صادرشده است که بیشترین میزان آن به کشور عراق به مبلغ ۱ میلیاردو۸۶۰ میلیون دلار بوده است.دراین مدت کل صادرات به کشورعراق ۵ میلیارد و۷۸۵ میلیون دلار بوده است که سهم استان کرمانشاه ۳۲ درصد ازبین پنج استان هم مرز باعراق بیشترین صادرات را اداشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به سهم ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات کالاهای صنعتی استان به عراق و سایر کشورها اظهارداشت: عمده ترین صادرات صنعتی استان مربوط به سه واحد پتروشیمی با بیش از۳۲۰ میلیون دلار،۲۳ میلیون دلارکالاهای صنعتی صنایع غذایی، ۲۱ میلیون دلارسیمان و۵/ ۱۲ میلیون دلارکاشی و چینی آلات بهداشتی و۲۲ میلیون دلار صادرات فولاد بوده است.

وی تصریح کرد: درشرایط کنونی ضرورت پرداختن به صادرات دوچندان شده است و هرسیاست و اقدامی که بتواند به صورت کمی وکیفی حضوردربازارهای جهانی را فراهم کند مورد استقبال ما خواهد بود.

رستمی در تشریح چگونگی انتخاب واحدهای نمونه صادراتی استان گفت: ۲۸ واحد ثبت نامی داشتیم که ۱۳ واحد صادرکنندگان نمونه دوگروه صنعتی و غیر صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند که دربخش صنایع غذایی ۲ واحد، شیمیایی و پتروشیمی ۲ واحد ، مصالح ساختمانی ۳ واحد، کشاورزی ۲ واحد، دربخش بازرگانی ۱ واحد و صنایع دستی واحدهای به عنوان واحد  نمونه انتخاب شدند.

وی در پایان از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توجه ملی به مرزههای استان کرمانشاه شد و بیان داشت: استان کرمانشاه به عنوان مرز مهم درصادرات کشور نقش ملی ایفا می کند و مرزها و بازارچه های استان برای صادرات کل کشور ایفای نقش می کنند زیرساختها و امکانات این مرزها نیاز جدی به حمایت های ملی دارد.

اخبار مرتبط

نظرات