رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از مراحل پایانی فاز دوم مایه کوبی دام های سنگین علیه بیماری تب برفکی در این استان خبر داد و گفت: این طرح تا اوایل آذرماه سال جاری به پایان می رسد. به گزارش میلکان آنلاین، امید حاج محمدی تب برفکی را یکی از مهم ترین بیماری های واگیر […]

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از مراحل پایانی فاز دوم مایه کوبی دام های سنگین علیه بیماری تب برفکی در این استان خبر داد و گفت: این طرح تا اوایل آذرماه سال جاری به پایان می رسد.

به گزارش میلکان آنلاین، امید حاج محمدی تب برفکی را یکی از مهم ترین بیماری های واگیر دامی دانست و گفت: در صورت انتشار ویروس این بیماری، درصد بالایی از جمعیت دامی را مبتلا نموده و خسارات جبران ناپذیری به صنعت دامپروری وارد     می کند.

وی  دوره کمون بیماری را ۳ تا ۶ روز  اعلام کرد و گفت: این بیماری  در دام باعث تب، لنگش،زخم دهان و ناحیه سم و همچنین کاهش تولید و تلفات در  دام های جوان می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فاز دوم مایه کوبی دام سنگین استان از ۱۰ مهر آغاز و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد، افزود: تاکنون حدود ۹۰  درصد جمعیت دامی استان علیه این بیماری واکسینه شده اند.

حاج محمدی افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سنگین روستایی استان با استفاده از توان بخش خصوصی و دولتی بصورت رایگان واکسینه شده است.

وی در پایان به دامداران توصیه کرد: برای اجرای موفق این طرح با اکیپ های دامپزشکی همکاری کنند و حتی الامکان از جابجایی و حمل نقل دام ها در مواقع غیرضروری تا پایان فاز واکسیناسیون خودداری نمایند و همچنین در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری  در اسرع وقت به صورت حضوری به ادارات دامپزشکی شهرستان مراجعه یا با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با اداره کل دامپزشکی در میان بگذارند.

 

اخبار مرتبط

نظرات