رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: امسال نزدیک به ۷هزار تن مرکبات از باغات استان تولید شود. به گزارش میلکان آنلاین، رضا زارعی سطح باغات مرکبات استان کرمانشاه را ۱ هزار و ۷۴ هکتار اعلام کرد و گفت: ۴۶۵ هکتار از باغات مرکبات استان بارور و ۶۰۹ هکتار دیگر نهال بوده و […]

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: امسال نزدیک به ۷هزار تن مرکبات از باغات استان تولید شود.

به گزارش میلکان آنلاین، رضا زارعی سطح باغات مرکبات استان کرمانشاه را ۱ هزار و ۷۴ هکتار اعلام کرد و گفت: ۴۶۵ هکتار از باغات مرکبات استان بارور و ۶۰۹ هکتار دیگر نهال بوده و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

وی متوسط عملکرد مرکبات در استان کرمانشاه را ۱۵ تن در هکتار دانست و افزود: امسال پیش بینی می‌شود بیش از ۶هزارو۹۷۵ تن مرکبات در این استان تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به پیش بینی افزایش تولید مرکبات در استان نسبت به سال گذشته، افزود: سال گذشته ۵۴۵۷ تن مرکبات در استان کرمانشاه تولید شد.

وی با بیان اینکه در سه شهرستان قصرشیرین، گیلانغرب و سرپلذهاب در استان باغ مرکبات داریم، گفت: عمده باغات مرکبات استان در قصرشیرین است.

زارعی دلیل افزایش تولید مرکبات در سال جاری در مقایسه با سال گذشته را افزایش باغات بارور عنوان کرد و افزود: علاوه بر این سرمای آذر ماه سال گذشته مقدار زیادی از مرکبات استان را دچار سرمازدگی کرد و عملکرد محصول را تا حدی پایین آورد که امیدواریم امسال این اتفاق نیفتد.

وی در ادامه ارقام پرتقال تولیدی در استان کرمانشاه را واشنگتن ناول، توسرخ و والنسیا دانست و افزود: استان کرمانشاه ۳۷۵ هکتار باغ پرتقال دارد.

وی ادامه داد: برداشت پرتقال از باغات استان کرمانشاه از ۲۰ آذر آغاز و تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت. بر اساس برآوردهای صورت گرفته امسال ۳۷۵۰ تن پرتقال در استان کرمانشاه تولید خواهد شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اشاره ای هم به باغات نارنگی استان داشت و افزود: بیشترین باغات نارنگی استان از نوع “تانگور” است که هنوز به مرحله باروری نرسیده اند.استان کرمانشاه ۱۳۰ هکتار باغ نارنگی رقم تانگور دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سطح باغات لیموترش استان کرمانشاه را نیز ۳۳۰ هکتار دانست و افزود: امسال پیش بینی می شود ۱۲۷۵ تن لیموترش از باغات استان برداشت شود.

وی ارقام لیموترش تولیدی در استان را شامل بیرس، مکزیکن لایم و پرشین لایم اعلام کرد  و ادامه داد:برداشت لیموترش باغات استان کرمانشاه از ۲۰ مهر ماه آغاز شده و تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت. استان کرمانشاه ۱۵۵ هکتار باغ لیموشیرین دارد که امسال برآورد می‌شود ۱۱۲۵ تن لیموشیرین در استان تولید شود.

زارعی درپایان  گفت: برداشت لیموشیرین باغات استان کرمانشاه از اواخر مهر ماه آغاز شده و تا اواسط آذر ماه ادامه خواهد داشت

اخبار مرتبط

نظرات